بیماری‌های قلبی ـ عروقی نخستین‌ علت مرگ در کردستان است  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیماری‌های قلبی ـ عروقی نخستین‌ علت مرگ در کردستان است.
 

فرزام بیدارپور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سالن دولت استانداری به بیان برنامه عملیاتی استقرار سند تغذیه و امنیت غذایی در استان پرداخت و اظهار کرد: امروزه بیش از 2 میلیارد نفر در جهان از دریافت حداقل مقدار ریزمغذی‌ها محروم هستند.
وی تصریح کرد: کمبود آهن کمبود ویتامین آ و اختلالات ناشی از کمبود ید شایع‌ترین فرم‌های سوء تغذیه ریزمغذی‌ها به شمار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: در کشور ما علاوه بر کمبود سه ریزمغذی فوق کمبود کلسیم ،ویتامین ب 2، ویتامین د و روی نیز شایع است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان داشت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده در کردستان 68 درصد جمعیت استان روغن نباتی جامد مصرف می‌کنند و  88 درصد جمعیت استان هم در هفته ماهی مصرف نمی‌کنند.
بیدارپور اعلام کرد: کمتر از 7 درصد جمعیت استان روزانه 5 واحد یا بیشتر میوه و سبزی مصرف می‌کنند و نزدیک به 28 درصد نیز روزانه میوه و یا سبزی مصرف نمی‌کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: متوسط دریافت کلسیم در استان کردستان 55 درصد نیاز روزانه است که این مقدار در کشور 57 درصد است.
بیدارپور اظهار داشت: بیماری‌های قلبی-عروقی با 41.47درصد اولین علت مرگ را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه نزدیک 45 درصد جمعیت 15 تا 60 سال استان دارای اضافه وزن و یا چاق هستند، ادامه داد: در این افراد متوسط انرژی و پروتئین دریافتی به ترتیب 120 درصد و 130 درصد مقادیر توصیه شده روزانه است.
وی با بیان اینکه 27 درصد افراد در استان فعالیت جسمانی کم دارند، بیان داشت: نزدیک 23 درصد از پروتئین دریافتی روزانه از گوشت، تخم پرندگان و لبنیات است، که میزان مطلوب بیش از 50 درصد است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به اهداف استانی سند تغذیه و امنیت غذایی اشاره کرد و افزود: افزایش سواد تغذیه‌ای گروه‌های هدف حداقل به میزان 50 درصد سال پایه، افزایش میانگین دریافت اقلام اصلی سبد غذایی «میوه ها،سبزی‌ها،شیر و لبنیات و حبوبات» و کاهش میزان نمک، قندهای ساده و چربی موجود در فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی به میزان 30 درصد سال پایه از جمله اهداف سند تغذیه است.
بیدارپور در پایان کاهش حداقل 30 درصد از عوامل خطرزای محصولات کشاورزی و غذایی، حفظ و ارتقاء پوشش مصرف نمک یددار تصفیه شده در حداقل 95 درصد خانوارهای استان، استقرار کامل برچسب‌گذاری تغذیه‌ای در تمام محصولات غذایی فرآوری شده متناسب با سطح سواد تغذیه‌ای کشور و کاهش شیوع سوء تغذیه پروتئین انرژی را از دیگر اهداف سند تغذیه و امنیت غذایی استان ذکر کرد.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *