خانه / اجتماعی / تابلوی دیجیتال سنجش آلودگی هوای سنندج‌ همچنان خاموش است

تابلوی دیجیتال سنجش آلودگی هوای سنندج‌ همچنان خاموش است

سنندج- درروزهایی که باردیگر شاهد ورود گردوغبارهای عربی به سنندج هستیم متاسفانه تابلوی سنجش آلودگی هوای این شهر همچنان در خاموشی به سر می برد.

به گزارش خبرنگار مهر، سنندج از شامگاه روز شنبه تا پایان روز یکشنبه هفته جاری بار دیگر تحت تاثیر گردوغبارهای عربی قرار گرفت به گونه‌ای که هوای این شهر به مرز خطرناک رسید.
روزیکشنبه که هوای سنندج در وضعیت خطرناک قرار گرفت و نزدیک ظهرهم از میزان آلودگی کاسته شد و به مرز ناسالم رسید تابلوی سنجش آلودگی هوای این شهر خاموش بود.
امروز دوشنبه هم اگرچه وضعیت هوای این شهرسالم بود ولی به دلیل پوشش ابری که در منطقه ایجاد شده بود و هم چنین خاموش بودن نمایشگر سنجش آلودگی هوا ،مردم همچنان تصور می کردند که هوا آلوده است.
تابلوی سنجش آلودگی هوا را به منظور اطلاع رسانی وضعیت هوا در شهر سنندج نصب کردند ولی متاسفانه در روزی که شرایط هوا بحرانی می شود و انتظار می رفت که در چنین روزی کار  و  مردم را از آخرین شرایط هوای شهرشان آگاه  می کرد، خاموش است.
معاون نظارت و پایش اداره‌کل محیط زیست کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر مشکل خاموشی این تابلو را قطعی اینترنت و برق‌رسانی آن ذکر کرد و گفت: یکی از ایستگاه‌های سنجش الودگی هوای سنندج در حیاط سایت اداری دانشگاه علوم پزشکی استان واقع شده و طی چند روز گذشته با قطعی برق مواجه شده و همین مسئله منجر به خاموش شدن تابلو شده است.
اقبال حمیدی بیان کرد: این مشکل به صورت مقطعی و غیرقابل پیش بینی بوجود آمده و هم اکنون همکاران ما در حال رفع مشکل آن هستند.
وی اظهارداشت: ما به صورت آنلاین داده‌های مربوط به وضعیت هوای شهرهای مختلف به ویژه سقز، بانه و سنندج را رصد می کنیم و روز گذشته که وضعیت آلودگی هوای شهرهای سقز و بانه به چندین برابر استاندارد رسید در اسرع وقت آن را اعلام کردیم و برهمین اساس مدارس ابتدایی و پیش دبستانی این دوشهرستان تعطیل شد.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان کردستان هم در ارتباط با آخرین وضعیت هوای استان به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر آسمان استان تقریبا ابری است و پدیده غبار رقیقی هم در شهرهای سقز و بانه گزارش شده است.
علی پناهی بیان کرد: هم اکنون دمای هوای سنندج ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، سقز ۱۵ درجه، بیجار ۱۸ درجه، مریوان ۱۶ درجه، قروه ۱۰ درجه، بانه ۱۴ درجه و کامیاران هم ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر است.
وی اظهارداشت: علت افزایش دمای شهرهای مختلف استان به خاطر پوشش ابری است که در منطقه بوجود آمده است.
وی ادامه داد: ازاواخر امروز سامانه ناپایداری وارد استان می شود که منجر به بارش برف و باران در روز سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری می شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان کردستان بیان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هم دمای هوای استان کاهش پیدا می کند.
پناهی عنوان کرد: براساس آخرین نقشه های هواشناسی گردوغباری که در عراق تشکیل شده از عصر امروز به وسیله جریان های جنوبی به سمت ترکیه می رود و خوشبختانه وارد استان ما نمی شود.

شناسهٔ خبر: ۳۵۶۲۹۱۹ – دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ – ۱۲:۲۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6937

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =