خانه / سیاسی / تاثیرات موج جدید حملات بر علیه داعش در عراق

تاثیرات موج جدید حملات بر علیه داعش در عراق

فرمانده اتاق عملیات نیروهای پیشمرگ کرکوک درخصوص آخرین وضعیت محورهای جنگ با داعش پس از موج جدید حملات به مواضع این گروه گفت: حمله زمینی میان نیروهای پیشمرگ و داعش متوقف شده است اما حمله هوایی ارتش عراق و نیروهای ائتلاف، موجب وارد آوردن خسارت فراوان و تضعیف اراده این گروه شده است

و­ستا رسول فرمانده اتاق عملیات نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق در کرکوک در گفتگو با خبرنگار کردپرس درخصوص وضعیت فعلی مناطق جنگ نیروهای پیشمرگ با داعش گفت که در حال حاضر درگیری زمینی میان دو طرف متوقف شده است.
وی پیرامون حمله هوایی به مواضع داعش چند روز گذشته گفت: جنگنده های ائتلاف بین المللی علیه داعش، مواضع آنها در مناطق حویجه را بمباران کردند اما اطلاعات دقیقی از خسارت های جانی و مالی این گروه‌ در دست نیست.
وی تأکید کرد: این حملات هوایی روز به روز قدرت داعش را تضعیف می کند و آنها را رو به نابودی سوق می دهد.
وه­ستا رسول درخصوص محموله های ارسالی نظامی خارجی به اقلیم کردستان عراق گفت: دومین محموله هم به دست نیروی پیشمرگ رسیده است و در حال تقسیم آنها براساس اولویت و نیازهای جبهه های جنگ هستیم.
شایان ذکر است، ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ افراد مسلح داعش توانستند شهر موصل و پس از آن تکریت و بخش های گسترده ای از مناطق سنی نشین در همسایگی اقلیم کردستان عراق را به دست بگیرند و بعد از عقب نشینی ارتش از مناطق مورد مناقشه، نیروهای پیشمرگ مناطق مذکور را تحت کنترل درآوردند.
در ۳ آگوست ۲۰۱۴ بعد از عقب نشینی نیروهای پیشمرگ از مناطق شنگال و زومار، داعش مناطق مذکور را به اشغال خود در آورد و دست به قتل عام ساکنان منطقه زد که این اقدام موجب آواره شدن بسیاری از شهروندان این مناطق به اقلیم کردستان و نواحی مرزی سوریه شد.
در همین رابطه روز دوشنبه (۲۴ شهریور/ ۱۵ سپتامبر) کنفرانس بین المللی پاریس درباره ی اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و بررسی راهکارهای مبارزه با داعش با حضور هیأت هایی از ۴۲ کشور جهان برگزار شد.
هدف از برگزاری این کنفرانس، حمایت سیاسی و نظامی از عراق در برابر گروه تروریستی داعش بود که در آن تمامی کشورهای شرکت کننده درخصوص نابودی داعش اتفاق نظر داشتند.
در حال حاضر نیروهای پیشمرگ به طول ۱۰۵۰ کیلومتر با نیروهای مسلح داعش دارای مرز مشترک هستند.
 
 
کد مطلب: ۷۰۵۷۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۳  |  ساعت: ۹ : ۱۳ – کرد پرس

شناسه خبر : 17613

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شش =