تاسیس دانشکده فنی و مهندسی در دانشگاه آزاد مهاباد به تصویب رسید

تاسیس این دانشکده می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح علمی و آموزشی رشته های فنی و مهندسی و جذب اعضای هیات علمی بیشتر داشته باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد گفت: تاسیس پنجمین دانشکده این واحد دانشگاهی به نام دانشکده فنی و مهندسی به تصویب نهایی رسیده است.
صلاح خان احمدزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحد دانشگاهی هم اکنون دارای چهار دانشکده علوم انسانی، علوم پایه، ادبیات و زبان های خارجی و نیز کشاورزی و منابع طبیعی است.
 
وی اضافه کرد: با تصویب قطعی این دانشکده و رسیدن تعداد دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد به پنج دانشکده، این واحد دانشگاهی در شرف تبدیل شدن از واحد بسیار بزرگ به واحد جامع است.
 
خان احمدزاده گفت: تاسیس این دانشکده می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح علمی و آموزشی رشته های فنی و مهندسی و جذب اعضای هیات علمی بیشتر داشته باشد.
 
وی با اشاره به ضرورت گسترش رشته های تکمیلی و اقدامات به عمل آمده برای تصویب رشته های جدید گفت: این واحد دانشگاهی یکی از بزرگترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در آذربایجان غربی است و در چند سال اخیر در جهت بهبود ساختار تشکیلاتی و به منظور افزایش کیفیت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اقدامات خوبی در این واحد دانشگاهی صورت گرفته است.
 
خان احمدزاده گفت: با پیگیری های مستمر دو رشته دکتری تخصصی و 14رشته کارشناسی ارشد نیز پس از موافقت اولیه در شورای گسترش آموزش استان برای تصویب نهایی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شده است.
 
در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد هم اکنون بیش از هشت هزار و 500 دانشجو در 22 رشته کارشناسی ارشد، 63رشته کارشناسی و 36 رشته کاردانی در حال تحصیل هستند

این خبر رو هم ببینید

به بهانه روز جهانی زمین پاک؛ زمین سطل زباله نیست / علی اکبر محبی*

چه کسی باید شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را آموزش و مجاب کند که زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *