تاسیس شورای عالی انتخابات محلی در مناطق کردنشین سوریه

شورای عالی ضمن انتشار نماد و لوگوی رسمی خود، خبر از تشکیل کمیته ی 18 نفره برای برگزاری انتخابات محلی داد

به گزارش کردپرس به نقل از HAWARNEWS در حالی که قرار است تا چند روز دیگر، انتخابات ریاست جمهوری در سوریه برگزار شود، خودگردانی های سه گانه ی مناطق کردنشین جزیره، کوبانی و عفرین، در حال تدارک مقدمات برگزاری انتخابات محلی هستند.
امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر عامودا، شورای عالی مستقل انتخابات، ضمن رونمایی از نماد و لوگوی خود، خبر از تشکیل کمیته ی 18 نفره برای برگزاری انتخابات محلی داد. در لوگوی شورای عالی انتخابات، سه زبان کُردی کُرمانجی، آشوری و عربی به کار رفته است.
گلناز احمد و گابریل شمعون دو رئیس هم ارز شورای عالی انتخابات، اعلام کردند که در کلیه ی شهرهای کردنشین شمال سوریه، شورای عالی دارای دفتر نمایندگی خواهد بود و این شورا بدون جانب داری حزبی، تلاش می کند انتخابات محلی خودگردانی های سه گانه را به شکل قانونی و منظم برگزار کند.
هنوز از مکانیسم ها و تصمیمات نهایی برگزاری انتخابات محلی اطلاع چندانی در دست نیست اما خودگردانی های سه گانه که با اراده ی حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) و دیگر نهادهای نزدیک به پ.ک.ک ایجاد شده، قانونی را تدوین کرده که بر اساس آن، تنها احزابی می توانند در انتخابات شرکت کنند که از خودگردانی ها، مجوز فعالیت قانونی دریافت کنند. اما سعود ملا رهبر «حزب دموکرات کردها در سوریه» (PDKS) و فیصل یوسف عضو کمیته ی ریاست شورای میهنی کردهای سوریه (هر دو نزدیک به بارزانی) در گفتگو با کردپرس اعلام کردند که قانون مزبور را به رسمیت نمی شناسند و نه تنها تقاضایی برای کسب مجوز قانونی ارائه نمی دهند، بلکه تمایلی به شرکت در انتخابات محلی ندارند.
 
کد مطلب: 63898  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۱۰  |  ساعت: ۲۲ : ۱۹

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *