تا کمتر از دو ماه آینده انجام می‌شود: برقراری پروازهای هواپیمایی آسمان به فرودگاه سنندج

معاون بازرگانی و خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی آسمان گفت: ظرف یک یا دو ماه آینده و شاید هم کمتر برخی محدودیت‌های پروازی شرکت هواپیمایی آسمان به فرودگاه سنندج برطرف و تعداد پروازها به روال گذشته و بلکه بیشتر بر خواهد گشت.
 

صمد امین زاده در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به اتفاقات هفته های اخیر و قطع بخشی از پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان به فرودگاه سنندج، اظهار کرد: به مرور و بعد از برطرف شدن برخی از محدودیت ها روند خدمت رسانی گذشته این شرکت در استان کردستان از سرگرفته می شود.
وی گفت: هواپیمایی آسمان در مدتی که به منطقه کردستان پرواز داشته است به ندرت با اتفاقات این چنین که در روند خدمت رسانی این شرکت به مردم اختلال ایجاد کند، مواجه شده است.
معاون بازرگانی و خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی آسمان با بیان اینکه هواپیمایی آسمان به عنوان شرکتی که چندین سال دولتی بوده و اکنون به صورت غیر دولتی _ البته نه خصوصی _ و بر اساس سود و زیان و درآمد هزینه ای اداره می شود همان شیوه گذشته خود در ارائه خدمات به مردم اقصی نقاط کشور و به خصوص کردستان را تداوم بخشیده است، خاطرنشان کرد: هیچ تغییری در باور و نگرش مدیران نسبت به خدمت رسانی به مردم منطقه کردستان ایجاد نشده است.
وی افزود: شرکت هواپیمایی آسمان نه تنها پروازهایی که در گذشته انجام داده را کاهش نمی دهد بلکه با افزودن بر هواپیماهای خود با قوت بیشتر خدمات پروازی را به فرودگاه سنندج افزایش دهد.
امین زاده با گلایه از برخی اظهار نظرها که این روزها در خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب کردستان در ارتباط با عملکرد شرکت هواپیمایی آسمان مطرح شده است، اظهار کرد: دور از انصاف است که این اخبار در رسانه ها علیه شرکت هواپیمایی آسمان مطرح شود چراکه عملکرد واقعی این شرکت بر خلاف مسائل مطرح شده بوده است.
وی گفت: اتفاقی که در پروازهای سنندج و برخی مسیرهای دیگر شرکت آسمان رخ داده از یک سو ناشی از فرا رسیدن موعد کنترل تعدادی از هواپیماهای عملیاتی شرکت و از سوی دیگر بروز حادثه برای یکی از هواپیماهای این مسیر در فرودگاه زاهدان بوده بنابراین به مانند سال های گذشته تنها مدت کوتاهی که این اتفاقات رخ می داد و باید هواپیماها کنترل و قطعاتشان تهیه می شد تا آماده پرواز شوند، میزان پروازها کاهش خواهد داشت.
معاون بازرگانی و خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی آسمان تصریح کرد: شرکت آسمان نه تنها برای سنندج بلکه برای هیچ شهر دیگر کشور قصد کاهش پروازها را نداشته بلکه به دنبال توسعه خدمات خود هستیم اما توانایی جاری ما این است که حداقل ها را حفظ کرده و هواپیماها را آماده و در خط پروازی نگه داریم.
وی با بیان اینکه قصد نداریم از مردم هیچ منطقه ای از کشور خدمتی را دریغ کنیم، افزود: هم اکنون تعداد پروازهای عملیاتی موجود کشور و تعداد صندلی عرضه شده به نسبت تقاضا محدود است که این کاستی ها هم البته برای مدت زیادی ادامه نخواهد داشت.
امین زاده با اشاره به مطرح شدن موضوع آزادسازی قیمت بلیط هواپیما و مسیرهای شبکه هوایی از قصد شرکت هواپیمایی آسمان برای توسعه پروازهای خود بر اساس تقاضا و کشش بازار خبر داد و گفت: فکر می کنم ظرف نهایت یک یا دو ماه آینده و شاید هم کمتر این معضلات برطرف و پروازهای ما به فرودگاه سنندج به روال گذشته برگردد.
تحت هیچ شرایطی خدمت رسانی به مردم کردستان را قطع نمی کنیم
وی با بیان اینکه بر‌اساس عملکرد هواپیماها فرودگاه سنندج شرایط خاص خود را دارد و در این روزها که درجه هوا رو به افزایش است در شرایط خاصی می توانیم از تمام صندلی های هواپیماها استفاده کنیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم از پرواز شرکت در مسیری دیگر از کشور کم کرده و ظهر یا بعدازظهر به پرواز سنندج اضافه کنیم عملا به دلیل محدودیت فرودگاه و باند پروازی سنندج، هواپیما از نظر عملکرد اجازه استفاده از ظرفیت کامل را نخواهد داد.
معاون بازرگانی و خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی آسمان افزود: هواپیماهای شرکت آسمان به دلیل شرایط خاص جغرافیایی فرودگاه سنندج تنها در ساعات اولیه صبح که دمای هوا خنک تر است می توانند عملکرد خیلی خوبی داشته و تعداد صندلی های قابل بهره برداری خود را به حداکثر برسانند.
وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی آسمان علاوه بر خدمت رسانی به مردم بر انجام پرواز ایمن و سلامت تاکید دارد، خاطرنشان کرد: مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان با توام توان به دنبال افزایش تعداد صندلی های پروازی هستند تا بتوانند ضعف کمبود تعداد صندلی در کشور را پوشش دهند.
امین زاده گفت: از بدو تاسیس شرکت هواپیمایی آسمان در اوایل انقلاب این شرکت به فرودگاه سنندج پرواز داشته بنابراین اگر حتی برخی برنامه ای برای خارج کردن این شرکت از فرودگاه سنندج را داشته باشند این شرکت تحت هیچ شرایطی خدمت رسانی به مردم منطقه کردستان را قطع نخواهد کرد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *