خانه / سیاسی / تا ۲ ماه دیگر برجام به‌طور کامل اجرایی می‌شود

تا ۲ ماه دیگر برجام به‌طور کامل اجرایی می‌شود

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تصور می‌کنیم که تا حدود دو ماه دیگر به مرحله‌ای برسیم که برجام به‌طور کامل اجرایی شود و از طرف مقابل با توجه به اجرای تعهدات تحریم‌ها برداشته شود

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ – ۱۸:۱۶
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رییس ستاد پیگیری برجام در وزارت امور خارجه درباره روند اجرایی شدن برجام و زمان برداشته شدن تحریم های یک جانبه کشورهای غربی علیه ایران گفت: روند اجرایی شدن برجام تقریبا شروع شده است و طرفین روند اجرایی اقدامات لازم را در این خصوص آغاز کرده اند.
 
 
 عباس عراقچی درباره چگونگی پیگیری روند اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک در کشورمان و انتظاراتی که از طرف های مقابل در این خصوص می رود گفت: ما طبق جدول زمانی که پیش رو داریم، تصور می کنیم که تا حدود ۲ ماه دیگر به مرحله ای برسیم که برجام به طور کامل اجرایی شود و در طرف مقابل با توجه به اجرای تعهدات، تحریم ها برداشته شود.
 
 
معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه گفت: مهم ترین اولویت ما طبیعتا تکمیل مراحل اجرای برجام و بعد از آن مشارکت فعال جمهوری اسلامی در حل مشکلات و مسائل منطقه است.
 
 
او افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند منطقه ما دچار چالش های بسیار متعددی است و مسلم است سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نیز باید با نگاه راهبردی به موضوعات منطقه بپردازد.
 
 
عراقچی با تأکید بر اینکه مشکلات منطقه در اولویت دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی را نیز یکی دیگر از اولویت های مهم دستگاه دیپبلماسی کشورمان دانست.
 
 
رییس ستاد پیگیری برجام در وزارت امور خارجه تصریح کرد: در مساله اقتصاد مقاومتی به خصوص بعد از اجرای برجام که موانع سر راه برداشته خواهد شد، وظیفه وزارت امور خارجه است که در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی و به پیشرفت کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی کمک کند.

شناسه خبر : 15111

این خبر رو هم ببینید

احتمالا جو بایدن نسبت به ترامپ بیشتر از کردها طرفداری خواهد کرد

دکتر فابریس بالانشه به خبرگزاری کردپرس گفت: احتمالا جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا، نسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =