خانه / اقتصادی / تبدیل شدن بانه به منطقه آزاد تجاری قطعی است

تبدیل شدن بانه به منطقه آزاد تجاری قطعی است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد مناطق آزاد در شهرهای بانه و مریوان قطعی است.

به گزارش کُردتودی، محسن بیگلری در حاشیه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کردستان اظهار کرد: کمبود آب و در کردستان در حالی که چهار برابر نیاز خود ظرفیت و منابع آبی دارد غیر قابل توجیه است.
وی گفت: با وجود منابع آبی بسیار خوب در استان به ویژه در شهر سنندج در حال حاضر مشکل کم €Œآبی داریم و باید در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی مدیریت سدهای استان توسط سایر استان €Œها را دلیل اصلی مشکلات کمبود آب و بی €Œآبی در کردستان عنوان کرد و بیان داشت: مدیریت سدها باید به خود استان واگذار شود.
بیگلری تصریح کرد: ما مخالف انتقال آب از کردستان به سایر استان های کشور نیستیم، اما نباید اجازه داد که مردم استان به ویژه کشاورزان به دلیل بی €Œآبی دچار مشکل و ضرر و زیان شوند.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیریت سدهای استان به دست استان €Œهای همجوار باشد نمی €Œتوانیم شاهد رفع مشکلات در این حوزه باشیم.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار ارتقای سهم آب استان شد و بیان داشت: در راستای رفع مشکلات حوزه آب از رئیس مجلس قول مساعد گرفته ام.
بیگلری در مورد فرآیند ایجاد مناطق آزاد در دو شهر بانه و مریوان نیز گفت: مراحل کار با جدیت از سوی مسئولان و نمایندگان دنبال می€Œشود و ایجاد این مناطق قطعی شده است.
وی گفت: قرار است بعد از برگزاری جلساتی از سوی دولت و بررسی کامل همه جوانب نتیجه به مجلس ارائه شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه توجه به ارتقای زیرساخت €Œها در دو شهر بانه و سقز را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: ارتقای راه €Œهای روستایی در این دو شهرستان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.
بیگلری گفت: برای اتمام پروژه بیمارستان €Œهای بانه و سقز با رایزنی €Œهایی که انجام گرفت اعتباراتی جذب شده که براساس برنامه زمان بندی این دو پروژه نیز ظرف دو سال آینده به بهره برداری می €Œرسد.
وی با بیان اینکه بودجه امسال تغییر چندانی نداشته است، اظهار کرد: امیدواریم با توجه به نتایجی که در مذاکرات حاصل شده شاهد رفع مشکلات و تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه در سال جاری باشیم.

شناسه خبر : 1555

این خبر رو هم ببینید

صف ها همه برای نان است/ هیوا محمدپور

مردم در صف ها تکه نانی را جستجو می کنند تا در این وضعیت بد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 1 =