خانه / فرهنگی / تجلیل از فعالیت هنری«بهروز خیریه» نویسنده و پژوهشگر کردستانی

تجلیل از فعالیت هنری«بهروز خیریه» نویسنده و پژوهشگر کردستانی

حوزه هنری استان کردستان به مناسبت هفته هنر انقلاب از سال ها فعالیت هنری استاد دکتر «بهروز خیریه» شاعر، نویسنده و پژوهشگر کردستانی تجلیل کرد.

جمعی از مسئولان و مدیران استان از جمله رئیس حوزه هنری استان کردستان، مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان، معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان و جمعی از هنرمندان شامگاه گذشته به مناسبت هفته هنر انقلاب در منزل دکتر بهروز خیریه از شاعران، نویسندگان و پژوهشگران توانمند استان حاضر و از کوشش و تلاش‌های او تجلیل کردند.
رئیس حوزه هنری استان کردستان در این مراسم با اشاره به اینکه کردستان سرزمین فرهنگ و هنر است، گفت: نیاز است که نگاه ویژه‌ای به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این استان صورت گیرد.
امین مرادی عنوان کرد: هنر وفرهنگ در کردستان وامدار هنرمندان و اساتید بزرگی همچون دکتر بهروز خیریه است که با درک درست از رسالت هنری، همسو با جریان انقلاب اسلامی درراستای بسط و توسعه هنر متعهد و مبتنی بر ارزشهای والای اسلامی و انسانی حرکت کردند.
وی بیان کرد: چنین هنرمندانی با آموزش و پرورش هنرجویان و همچنین تولیدات مکتوب و پژوهش های ارزنده در حوزه ادبیات عرفانی و اسلامی این استان هنری وفرهنگی زمینه تقریب مذاهب راهم فراهم کردند.
وی اظهارداشت: از جمله آثار این هنرمند توانمند کردستانی مجموعه ارزشمند «اهل بیت پیغمبر(ص) در کلام شاعران کُرد» است.
رئیس حوزه هنری کردستان ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی، گفت: این هفته و مناسبت های مختلف دیگر بهترین فرصت است برای معرفی شایسته هنرمندان دلسوز و متعهدی که تمام دوران زندگی خود را معطوف به فعالیت در زمینه گسترش هنر دینی و اسلامی کردند.
مرادی، بهروز خیریه را از گنجینه های هنر و فرهنگ استان خواند و بیان کرد: این هنرمند وارسته در طول دوران خدمتی خود در رادیو کردستان به عنوان مدیر رادیو و پخش با همکاری و همفکری هنرمندان و همکاران دلسوزشان در دهه ۶۰ تا ۸۰ زمینه همراهی مردم و رسانه را ایجاد و بخش عمده ای از دوستی مردم کردستان با رادیو کردستان مرهون تلاش هایی است که پایه گذاری آن بر عهده این هنرمند بوده است.
در ادامه مدیران و هنرمندان حاضر در این دیدار هریک با بیان خاطرات و ویژگی های اخلاقی و آثار این هنرمند متعهد از جایگاه و فعالیت های صورت گرفته دکتر خیریه تجلیل به عمل آوردند.
بهروز خیریه هم ضمن تشکر از مدیران و هنرمندان حاضر در این نشست به بیان خاطراتی از دوران فعالیت خود در رسانه ملی پرداخت و بر حمایت مسئولان از هنرمندان درراستای توسعه هنر مبتنی بر آموزه های اخلاقی و انسانی نشات گرفته از انقلاب اسلامی تأکید کرد.
وی هنر انقلاب را بسیار ارزشمند خواند و گفت: مؤلفه های هنر انقلاب از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که زمینه توسعه هنر وفرهنگ در ایران شده است.  
در پایان این جلسه لوح تقدیری از طرف حوزه هنری استان کردستان و سازمان بسیج هنرمندان به دکتر بهروز خیریه اهداء شد.
بهروز خیریه درفروردین ماه سال ۱۳۳۹ در شهر سنندج دیده به جهان گشود و پس از اخذ دیپلم در اسفند ماه سال ۱۳۵۸ به خدمت سربازی رفت که مصادف با آغاز جنگ تحمیلی شد و مدتی را همراه دیگر رزمندگان در مناطق عملیاتی سپری کرد.
وی در سال ۱۳۶۲ ه. ش درآزمون استخدامی صدا و سیما پذیرفته شد و پس از طی دوره ی آموزشی، بر اساس نتایج دوره، همراه چهار نفر دیگر برای کار در تهران انتخاب شد.
بهروز خیریه طی ۲۳ سال خدمت در صدا و سیما مدت زیادی نیز مدیر رادیوی سنندج و آخرین پست سازمانی او معاونت صدای مرکز کردستان بود.
شناسهٔ خبر: ۳۵۹۶۴۳۲ – سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۰لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4171

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =