خانه / دینی / تجمع العلماء مسلمین هتك حرمت حرم اصحاب پیامبر(ص)‌را محكوم كرد

تجمع العلماء مسلمین هتك حرمت حرم اصحاب پیامبر(ص)‌را محكوم كرد

تجمع العلماء المسلمین لبنان هتك حرمت حرم دوتن از اصحاب جلیل القدر پیامبر گرامی اسلام(ص) توسط تروریست های سوریه را محكوم كرد

تاریخ انتشار : شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۰
تجمع العلماء مسلمین هتك حرمت حرم اصحاب پیامبر(ص)‌را محكوم كرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در بیانیه تجمع العلماء المسلمین با محكوم ساختن این اقدام، آمده است: تخریب حرم عمّار یاسر وأویس قرنی و نبش قبر آنان با هیچ یك از آموزه های دینی مذاهب مختلف اسلامی سازگاری ندارد.
در ادامه این بیانیه تاكید شده: این اقدام هیچ گونه ارتباطی با اسلام و با هیچ یك از ادیان ندارد بلكه اقدامی به تمام معنا وحشیانه و ددمنشانه است.
این بیانیه می افزايد: گروههای تكفیری همه مرزهای مبانی اساسی یك جامعه انسانی را پشت سر گذاشته اند و در راستای اهداف صهیونیستی گام برمی دارند و همچنین اقدامات ایشان شباهت بسیاری به اقدامات صهیونیست ها بر ضد ملت قهرمان فلسطین دارد.
تجمع العلماء المسلمین لبنان گروههای تكفیری و همه جریانهایی كه این گروهها را مورد حمایت قرار می دهند مسئول نبش این ضریح های مطهر دانست و تاكید كرد: ایالات متحده امریكا، اروپا، تركیه،‌عربستان و قطر از حامیان اصلی تروریستها در سوریه هستند.
شایان ذكر است تروریست‌های تکفیری دولت اسلامی عراق و شام موسوم به “داعش” روز پنج شنبه طی یک انفجار مهیب حرم مطهر “عمار یاسر” و “اویس قرنی” دو صحابی بزرگوار پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین علی(ع) را در استان الرقه منفجر کردند.
تروریست‌های تفکیری در ماه رمضان سال گذشته نیز با شلیک‌های پیاپی موشک به دیوارهای حرم، بخش‌های زیادی از آن را منهدم کرده بودند.

شناسه خبر : 5923

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =