خانه / سیاسی / تحرکات جدید داعش؛ آزادسازی تلعفر/ درگیری سنگین در پالایشگاه بیجی

تحرکات جدید داعش؛ آزادسازی تلعفر/ درگیری سنگین در پالایشگاه بیجی

نیروهای ارتش عراق در تازه ترین حملات خود به تروریست های داعش، در مناطق مختلف با آنها درگیر شدند و بخش اعظم شهر تلعفر را به تصرف خود درآوردند

زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ – ۰۹:۰۶
نیروهای ارتش عراق در تازه ترین حملات خود به تروریست های داعش، در مناطق مختلف با آنها درگیر شدند و بخش اعظم شهر تلعفر را به تصرف خود درآوردند، همچنین نیروهای عراقی ورودی شهر تکریت در شمال عراق را باز پس گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون نخست وزیر عراق نیز درباره  تازه ترین اوضاع این کشور در گفتگو با یک شبکه  تلویزیونی گفت: نتایج همه تحولات عراق این است که همه احزاب عراق اکنون باید داعش را منزوی کنند.
وی  درباره آمریکا نیز گفت: آمریکا در تهاجم به عراق خیلی غیر مسئولانه عمل کرد اما در خروج از عراق هم غیر مسئولانه عمل کرد. وی افزود: عراق توانایی محافظت از حرم های شیعه را دارد.
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز می گوید نیروهای آمریکایی در میدان عراق مداخله نخواهند کرد اما شمار زیادی از پرسنل نظامی در بغداد هستند که از سفارت آمریکا مراقبت می کنند.
صدها نظامی دیگر نیز در دیگر مکان ها در منطقه هستند. باراک اوباما امروز با سران کنگره دیدار کرد تا درباره  بحران عراق بحث و گفتگو کند.
خبر دیگر از عراق اینکه تروریست های داعش بخشی از پالایشگاه نفتی بیجی در تکریت را به تصرف خود درآوردند.افراد مسلح داعش صبح دیروز پس از حمله به نیروهای محاصره کننده در اطراف پالایشگاه نفتی بیجی واقع در شمال شهر تکریت بر بخش بزرگی از این پالایشگاه تسلط یافتند. خبرها حاکی است در این حمله افراد مسلح حدود هجده سرباز عراقی را دستگیر کردند.

شناسه خبر : 19177

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =