خانه / سیاسی / تحرک انتخاباتی ۱۰۴ نفر برای انتخابات مجلس در کردستان

تحرک انتخاباتی ۱۰۴ نفر برای انتخابات مجلس در کردستان

خبرگزاری میزان: رییس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: بر اساس رصد ستاد انتخابات در حال حاضر حدود ۱۰۴ نفر در استان مشغول فعالیت‌های انتخاباتی برای مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علیرضا آشناگر در همایش فرمانداران، معاونین سیاسی فرمانداران و بخشداران استان کردستان در سنندج اظهار کرد: بر اساس رصد ستاد انتخابات در حال حاضر حدود ۱۰۴ نفر در استان مشغول فعالیت‌های انتخاباتی برای مجلس شورای اسلامی هستند.
وی ادامه داد: این تعداد قطعا افزایش خواهد یافت و مسولان مربوطه باید تلاش کنند با ایجاد فضای امید و نشاط و همبستگی، وحدت ملی را افزایش داده و زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کنند.
آشناگر گفت: در نظام های مردم سالار یکی از عرصه های جدی توسعه سیاسی مشارکت جدی مردم در انتخابات است.
وی از انتخابات بعنوان یکی از ملاک های سیر و حرکت جامعه به سوی توسعه سیاسی نام برد و گفت: مشارکت در انتخابات حق شرعی و قانونی هر شهروند است.
آشناگر از تکلیف و فریضه بعنوان یکی دیگر از جلوه های انتخابات نام برد و گفت: سبقه دینی و اسلامی بودن انتخابات در نظام اسلامی جلوه مردم سالاری دینی به آن بخشیده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: اگر حضور و مشارکت در انتخابات باشکوه نباشد از نظر ساختاری دچار ایراد هستیم اما اگر مشارکت در انتخابات ها قوی باشد و مردم باشور و نشاط و امید به پای صندوق های رای بیایند این انتخابات حامل برکات فراوانی برای نظام خواهد بود.
وی به مشارکت جدی کردستانی ها و رای ۷۲ درصدی به روحانی در انتخابات سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: این مشارکت آگاهانه بیانگر نفوذ بیش از اندازه خرد ورزی وعقلانیت در میان مردم و گروه های مرجع و نخبگان کردستان به شمار می آید.
آشناگر موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای را بعنوان یکی از مواردی نام برد که مردم ایران و کردستان با مشارکت در انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ به آن رای جدی داده اند و گفت: این توفیق در روابط خارجی از برکات همان مشارکت جدی در انتخابات سال ۹۲ است.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان افزود: دولتی که مشروعیت خود را از رای حد اکثری مردم و تنفید مقام معظم رهبری بگیرد به تعهدات خود پایبند خواهد بود.
وی از رونق و آبادانی و توسعه بعنوان رسالت تیم مدیریتی دولت در کردستان نام برد و گفت: این اتفاق رخ نمی دهد مگر با مشارکت جدی مردم در انتخابات.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد: دولت بعنوان متولی برگزاری انتخابات تکالیف مهمی بر عهده دارد که اولین تکلیف تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می باشد.
آشناگر هماهنگی و همکاری بین هیات های نظارت و هیات های اجرایی را برای دفاع از حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان از دیگر وظایف خطیر وزارت کشور و مجموعه فرمانداران و بخشداران عنوان کرد.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان رعایت اصل بی طرفی و امانت داری در انتخابات را دیگر اصول مهم مورد توجه وزارت کشور در برگزاری انتخابات نام برد و تاکید کرد: فرمانداران و معاونین آنها و بخشداران نباید گرایشی یا حمایتی به سمت کاندیدا یا نماینده ای خاص داشته باشند زیرا این موضوع تخلف انتخاباتی محسوب می شود.
وی افزود: تفاوتی ندارد که خروجی صندوق های رای چه کسی باشد مهم این است که مطلوب ترین گزینه همان گزینه ای است که مردم وی را انتخاب می کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به بخشداران و فرمانداران توصیه کرد برای بهتر برگزار کردن انتخابات با گروه های مرجع و متنفذین همایش برگزار کنند وفضای امید ونشاط را در جامعه بیشتر کنند.
وی با انتقاد از کسانی که در صدد تخریب دستاوردهای سفر مقامات دولتی به کردستان هستند گفت: عده ای بدنبال نا امید کردن مردم هستند و می خواهند تحرکات ایجاد شده در توسعه کردستان را قربانی رقابت های انتخاباتی یا تبلیغاتی برای جلب آرای مردم بکنند.
وی از تشکیل اتاق فکر انتخابات در استانداری کردستان خبر داد و افزود: در این اتاق فکر از تجارب افراد صاحب تجربه در امر انتخابات استفاده می شود.
وی یکبار دیگر تاکید کرد: هیچ مقام دولتی حق ندارد از اموال دولتی به نفع کاندیدا یا نماینده ای استفاده کند.

شناسه خبر : 15345

این خبر رو هم ببینید

انتظارات نوجوانان کردستان از رئیس جمهور آینده/اشتیاق رای‌ اولی‌های کردستان برای حضور در انتخابات

رای اولی‌های کردستان می‌گویند: رئیس جمهور آینده باید ضمن بهادادن به جوانان، به وعده‌های انتخاباتی‌اش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =