خانه / سیاسی / تحلیلگر عراقی اظهار داشت : ائتلاف بین‌المللی تضمین‌کننده بازگشت آمریکا به عراق و حمله به نظام در سوریه است .

تحلیلگر عراقی اظهار داشت : ائتلاف بین‌المللی تضمین‌کننده بازگشت آمریکا به عراق و حمله به نظام در سوریه است .

تحلیلگر امور سیاسی عراق ائتلاف بین المللی درحال تشکیل توسط آمریکا را تضمین کننده بازگشت این کشور به عراق و حمله به نظام سوریه در قالب مشروع و قانونی دانست.

به صورت بین‌المللی ائتلاف تضمین‌ کننده بازگشت آمریکا به عراق و حمله به نظام در سوریه شده است .
«جعفر الموسوی»، تحلیلگر امور سیاسی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: واشنگتن توان بازگرداندن نیروهای نظامی خود به عراق را ندارد، مگر اینکه دولت عراق خواستار این امر شود که نه بغداد و نه افکار عمومی آمریکا خواهان این امر نیستند.
الموسوی افزود:‌ افزون بر آن واشنگتن توان دخالت در سوریه و حمله به گروه‌های مسلح تروریستی تندرو در خدمت به آنچه آنها را گروه‌های تروریستی میانه‌رو خوانده را هم ندارد و همین کافی است تا دولت آمریکا به دنبال راه‌های دیگری برای مشروعیت بخشیدن به این دو دخالت دارد.
این تحلیلگر سیاسی خاطر نشان می‌‌کند: ائتلاف بین المللی که آمریکا به بهانه مبارزه با گروه تروریستی تکفیری «داعش» رهبری و هدایت آن را در دست گرفته، چیزی جز یک بازی نیست تا به واسطه آن آمریکا با حداقل هزینه دو هدف خود در سوریه و عراق را به صورت مشروع محقق کند، چون کشورهای شرکت کننده در این ائتلاف بیشترین هزینه نظامی و مادی را متحمل خواهند شد تا منافع اقتصادی مورد نظر آمریکا در حوزه نفت و گاز عراق را محقق کند.
وی توضیح داد: آمریکا حدود  هزار نظامی خود را از ابتدای بحران عراق به بهانه دفاع از منافع و اتباعش از خطر داعش وارد عراق کرد و برای افزایش این حضور نیاز به موافقت کنگره است که تاکنون با این امر موافقت نکرده، علاوه بر اینکه انتقادات بسیاری از سیاست‌های اوباما نیز در واشنگتن مشاهده می‌شود.
اما درباره پرونده سوریه الموسوی معتقد است: جهان هرگونه دخالت آمریکا در بحران سوریه و به طور مشخص حمله به نظام این کشور را رد می‌کند و چنین حمله‌ای از سوی آمریکا تنها با وجود توجیه قانونی امکان پذیر است و چه توجیهی بهتر از داعش تا آمریکا را وارد مرحله حمله به نظام سوریه کند.

شناسه خبر : 17771

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =