تحولات اخیر عراق؛ نجات دانشجویان دختر دانشگاه الانبار/آتش سوزی های تعمدی و فجایع هولناک داعش

نیروهای عراقی موفق شدند دانشجویان دختر دانشگاه الانبار را از محاصره داعش خارج کنند. حملات گروهک تروریستی داعش به اطراف پالایشگاه بیجی در عراق دفع شد. داعش توانسته بود از یک گذرگاه وارد میدان پالایشگاه نفتی شود و بر شهرکی در آن نفوذ کنند

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ – ۱۸:۲۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دستگاههای امنیتی عراق موفق شدند 360 دانشجوی دختر که میان تبادل آتش نیروهای ارتش و تروریست های داعش، محاصره شده بودند، به بیرون از دانشگاه منتقل کنند. نیروهای عراقی این دانشجویان دختر را نجات دادند تا بتوانند حملات شدیدتری علیه داعش داشته باشند.
 
 
 
نجات دختران عراقی
 
اعضای گروهک تروریستی داعش در اقدامی دیگر حدود 120  کودک را از مدارس در جنوب و غرب شهر موصل در استان نینوای عراق ربودند.
 
بنابر اعلام منابع امنیتی عراق تروریست ها همچنین در پی خودداری قبایل شمر و الجبور از بیعت با آنها دست کم 100 نفر از اعضای این دو قبیله را در شهر بیجی در شمال بغداد ربودند.
 
مدیرکل امور شهروندی در شورای وزیران عراق هم از ثبت 4میلیون فقره نقض حقوق بشر غیرنظامیان به دست اعضای گروه تروریستی داعش در 10 ماه گذشته خبر داد.
 
تحولات عراق
 
ناکامی تروریست ها در حمله به بیجی
حملات گروهک تروریستی داعش به اطراف پالایشگاه بیجی در عراق دفع شد.
این در حالی است که وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد، ارتش توانست حملات جدید داعش به اطراف پالایشگاه نفتی بیجی را دفع کند.
در این بیانیه آمده است در درگیری های بین نیروهای ارتش عراق با داعش 30 تن از داعشی ها که 8 نفر از آنها از نیروهای خارجی بودند، به هلاکت رسیدند.
داعش توانسته بود از یک گذرگاه وارد میدان پالایشگاه نفتی شود و بر شهرکی که در داخل پالایشگاه برای کارگران ساخته شده بود، تسلط یابد.
درگیری ها بین ارتش عراق با داعش از صبح امروز در اطراف پالایشگاه نفت بیجی با داعش آغاز شد که سرانجام وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد، توانسته است حمله داعش را دفع و 30 تن از آنها را به هلاکت برساند.
 
 
آتش سوزی های تعمدی و فجایع هولناک داعش
 
گروه داعش برای گمراه کردن هواپیماهای جنگنده ای که عملیات خود را علیه تجمعات این گروه تشدید کرده اند؛  اقدام به آتش سوزی های عمدی می کند.
در حملات هوائی به داعش در جنوب بیجی خسارات سنگینی به آنها وارد شده است.
 
8 نفر از داعشی ها کمربندهای انفجاری به خود بسته بودند که در نهایت نیروهای ارتش آنها را به قتل رساندند.
با ورود تجهیزات نظامی شامل 3 تیپ زرهی ارتش و دستگاه مبارزه با تروریسم به استان الانبار، عملیات نظامی بیرون راندن داعش از این شهر آغاز و همزمان با آن بمباران هوایی شدید مواضع داعش در داخل منطقه “البوفراج” به وسیله نیروی هوایی صورت خواهد گرفت.
 
گزارش ها از تحولات میدانی عراق از پیشروی نیروهای عراقی در استان الانبار حکایت دارد.
 
عملیات آزادسازی استان الانبار از سیطره تروریست ها، از حدود سه هفته پیش آغاز شده و بیش از 10 هزار نیروی مردمی داوطلب در این عملیات نظامیان عراقی را یاری می کنند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *