تحولات «خان طومان»؛ تلاش مقاومت برای ورود به خان طومان/تلفات گسترده در صفوف تکفیریها

منابع رسانه‌ای از ادامه درگیری های شدید میان نیروهای محور مقاومت و تروریست های تکفیری در حومه «خان طومان» حلب خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل «دام پرس»، همزمان با تمدید زمان آتش به مدت ۴۸ ساعت در برخی از مناطقه سوریه اخبار رسیده از اتاق عملیات نظامی ارتش سوریه حاکی از آن است که درگیری ها برای ورود به خان طومان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، یک فرمانده میدانی سوری با اشاره به تلاش ارتش و نیروهای مقاومت برای ورود به خان طومان گفت: تروریست ها متحمل تلفات و خسارت های زیادی شده اند.
 وی در ادامه اعلام داشت: ارتش به تروریست ها اجازه نخواهد داد تا در پوشش آتش بس نیروهای خود را تقویت کنند و زمام امور را به دست گیرند.
این در حالی است که برخی منابع از انهدام چند تانک و نیز کشته شدن شمار زیادی از تروریست ها خبر می دهند.
در همین حال، توپخانه و جنگنده های ارتش سوریه مناطقی از خان طومان و نیز الخالدیه و الراشیدن در حومه حلب و نیز خطوط امداد تروریست ها را هدف قرار دادند. این بمباران ها سبب شده تا خطوط امدادی میان ترویست ها در العیس و الزربه نیز قطع شود.
از سوی دیگر، در حومه شرقی دمشق اخبار حاکی از آن است که در درگیری های شدیدی میان ارتش با تروریست های موسم به جیش الاسلام در محور های زبدین، جسرین و الرکابیه در جریان است.
در حومه غربی و در قلمون نیز توپخانه ارتش با هدف قرار دادن مواضع تروریست های داعش آنها را مجبور به عقب نشینی کرد که در جریان این عقب نشینی نیز تعدادی از ترویستها کشته و زخمی شدند.

شناسهٔ خبر: 3654822 – سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *