خانه / جریانات تکفیری / تحولات میدانی سوریه؛ وقوع انفجار تروریستی در حومه استان حمص سوریه/ یک کشته و ۲۵ زخمی

تحولات میدانی سوریه؛ وقوع انفجار تروریستی در حومه استان حمص سوریه/ یک کشته و ۲۵ زخمی

یک کشته و ۲۵ زخمی بر اثر انفجار تروریستی در حومه حمص، زخمی شدن ۳ شهروند سوری در فوعه و کفریا و خروج ۱۷۰۰ نفر از الوعر حمص از جمله اخبار امنیتی سوریه است.

المیادین، گروه های تروریستی و مسلح برای جبران شکست های خود در برابر ارتش سوریه از شهروندان انتقام می گیرند.
در همین راستا، یک بمب کار گذاشته شده در اتوبوس حامل کارگران در منطقه «حسیاء» واقع در حومه جنوبی استان حمص سوریه منفجر شد که تلفات بسیاری بر جای گذاشت.
بر اثر انفجار این بمب، یک زن جان خود را از دست داد و ۲۵ شهروند دیگر سوری نیز زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار تروریستی را برعهده نگرفته است.
همچنین بر اثر حملات توپخانه ای گروه های تروریستی به مناطق محاصره شده فوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب نیز ۳ شهروند سوری زخمی شدند.
از سوی دیگر و در عرصه تحولات میدانی نیز بیش از ۱۷۰۰ شهروند از جمله ۴۶۰ عنصر مسلح در چارچوب توافق مصالحه با دولت، از محله «الوعر» در شهر حمص خارج و به سمت شهر جرابلس حرکت کردند.
خروج عناصر مسلح از محله الوعر در چارچوب توافق بین دولت سوریه و گروههای مسلح با ضمانت روسیه انجام می شود. خروج عناصر مسلح از محله الوعر در چارچوب توافق بین دولت سوریه و گروههای مسلح با ضمانت روسیه انجام می شود.
در جریان درگیری ها میان گروه تروریستی داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه در منطقه الطبقه در حومه غربی الرقه نیز ۸ عنصر داعش و ۵ عنصر نیروهای دموکراتیک کشته شدند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۴۷۹۴۰ – شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ – ۲۰:۲۱

شناسه خبر : 2293

این خبر رو هم ببینید

واکنش علی شمخانی به ساخت فیلم «بانوی بهشت»

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: سیاست‌های محور غربی، عبری و عربی ذیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 4 =