خانه / اجتماعی / تخصیص بودجه ویژه برای تامین تجهیزات آسیب دیده آتش نشانی

تخصیص بودجه ویژه برای تامین تجهیزات آسیب دیده آتش نشانی

رییس شورای شهر تهران از تخصیص بودجه ویژه برای تامین تجهیزات آسیب دیده آتش نشانیخبر داد.

مهدی چمران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات اخیر جلسه شورای شهر گفت: به منظور تامین امکانات از بین رفته و آسیب دیده آتش نشانی بودجه ای تخصیص داده شد.
وی ادامه داد: میزان خسارات باید در کمیته ای بررسی شود.
چمران همچنین با اشاره به حجم گسترده آواربرداری افزود: به طور حتم آواربرداری منطقه چندین روز طول می کشد.
آتش نشانان برای اطفای حریق پلاسکو به موقع حاضر شدند
اسماعیل دوستی نیز با ابراز رضایت از عملکرد نیروهای آتش نشانی گفت: آتش نشانان از جان و دل مایه گذاشتند تا در همان دقایق اول آتش را اطفا کنند. در مرحله نخست نیز آتش اطفا شد اما به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی شاهد ادامه آتش سوزی ها و فروریزش ساختمان شدیم.
عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: شورا در تلاش است تا با ایجاد کمیته های ویژه پیگیری و با برقراری هماهنگی های لازم با دستگاه های دولتی درکمترین زمان ممکن حادثه رخ داده را ساماندهی کند.
برای داشتن شهر ایمن از خودمان باید شروع کنیم
مرتضی طلایی، نایب رییس شورای شهر تهران هم با تاکید بر اینکه امروز همه هموطنان ما داغدار هستند، گفت: مردم نشان دادند که انگیزه بالایی را برای فداکار ی و ایثار درهمه شرایط دارند.
وی با بیان اینکه نمادی از مشارکت و همدلی مردم و دستگاه ها را در حادثه ساختمان پلاسکو شاهد بودیم، افزود: حسب شرایط و قرائن ناامید هستیم که فردی زنده از زیر آوار بیرون آید اما کماکان امیدوار به رحمت خدا هستیم.
طلایی با بیان اینکه متاسفانه بارگذاری وسایل سنگین کارگاهی نقش مهمی در فروریختن این ساختمان فرسوده داشته است، گفت: این ساختمان کاربری تجاری داشته است و وجود کارگاه ها به خصوص در طبقات بالای این ساختمان درست نبوده است.
وی در پایان تاکید کرد: نمی توان انتظار داشت که همواره اقدامات سلبی را با ابزار قهری به نتیجه برسانیم همانطور که نمی توانیم انتظار داشته باشیم برای رسیدن به امنیت در همه ابعاد حتما از پلیس و شهرداری و… استفاده کرد. به همین دلیل نیاز است خودمان برای داشتن شهر ایمن دست به دست یکدیگر دهیم.
تشکیل کمیته تخصصی برای رسیدگی به وضعیت شهدای آتش نشان
معاون نظارت شورای شهرتهران نیز خبر داد: به منظور بررسی هر چه سریع تر ابعاد حادثه رخ داده و اماده سازی مجدد نیروهای اتش نشانی کمیته های ویژه و تخصصی شورای شهر تهران برای کمک به آسیب دیدگان و خانواده های بازماندگان حادثه پلاسکو تشکیل می شود.
عباس جدیدی با بیان اینکه سه دستگاه از نردبان های آتش نشانی تهران به واسطه وقوع حادثه فروریزش ساختمان پلاسکو از بین رفته اند، تصریح کرد: در حال حاضر به لحاظ تجهیزات آتش نشانی هیچ مشکلی ندارد و اگر حادثه ای در شهر رخ دهد شهرداری می تواند ایمن سایر نقاط شهر تهران را تامین کند.  
وی با اشاره به تخصیص بودجه ویژه برای رسیدگی به ابعاد این حادثه از سوی شورای شهر تهران افزود: اعضای شورای شهرتهران در جلسه اضطراری صبح امروز که در طبقه سوم پاساژ پروانه برگزار شد به این اجماع رسیدند که باید هر چه زودتر کمیته تخصصی برای شهدای آتش نشان و متوفیان احتمالی این حادثه تشکیل شود و شورای شهر نیز به روند عملیات امداد نجات نظارت داشته باشد.
جدیدی باتوجه به ابعاد ضایعه رخ داده وحجم آوار ناشی از فروریزش ساختمان پلاسکو گفت: بعید به نظر می رسد آتش نشانان مفقود شده در این منطقه زنده باشند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۸۳۰۷۴ – شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۳:۱۷

شناسه خبر : 6477

این خبر رو هم ببینید

جیغ گوشخراش گرانی زیر پوشت شهر

کیسه اش را اول پر کرده است و حالا مدام از اقلام درون آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =