تخطی از سرعت مطمئنه عامل 35 درصد تصادفات جاده ای کردستان  

رئیس پلیس راه استان کردستان گفت: بیش از 35 درصد تصادفات منجر به فوت در جاده های این استان به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه توسط رانندگان به وقوع می پیوندد.
 

رمضان نادری در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان در سنندح اظهار داشت: در مجموع در 9 ماهه گذشته از سال جاری میزان کشته های ناشی از تصادفات رانندگی در محورهای مواصلاتی استان کردستان 11 درصد افزایش یافته که 35 درصد آنها به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.
وی افزود: 26 درصد از تصادفات به دلیل انحراف به چپ، 15 درصد به دلیل عدم توجه به جلو، 9 درصد به دلیل عدم رعایت حق تقدم و 15 درصد نیز به دلایل دیگر به وقوع پیوسته اند و متاسفانه جان تعدادی از هموطنان را گرفته است.
رئیس پلیس راه کردستان به میزان افزایش برخورد با تخلفات رانندگی توسط پلیس اشاره کرد و ادامه داد: در این رابطه پلیس راه در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.
نادری یادآور شد: در همین راستا پنج هزار و 115 دستگاه خودرو که دارای سه تخلف همزمان بودند نیز توقیف شد و با رانندگان متخلف برابر قانون و مقررات برخورد شد.
وی به اخذ 202 جلد گواهینامه رانندگی طی سال جاری اشاره کرد و بیان کرد: 126 جلد از رانندگان متخلفی اخذ شد که دارای نمره منفی 30 شده اند و 76 جلد مربوط به رانندگانی است که تست الکل و یا مواد مخدر آنها مثبت اعلام شده است.
رئیس پلیس راه کردستان با بیان اینکه بیشترین عامل تصادفات برون شهری خطای انسانی است، گفت: متاسفانه 70 درصد فوتیان و مجروحان در تصادفات رانندگی جاده های کردستان از مردم بومی استان هستند.
نادری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح زمستانی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان کردستان حتی در فصول سرما و زمستان نیز پذیرای مسافر هستیم و همین مسئله باعث شده به دلیل ناآشنایی مسافران با منطقه مشکلاتی به وجود آید.
وی افزود: مسافران به دلیل نا آشنایی با وضعیت جاده ها و آب و هوای این منطقه بدون تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ، برف پاک کن، بخاری و البسه گرم به این استان سفر می کنند و همین مسئله باعث مشکلاتی در زمان بحران می شود.
رئیس پلیس راه کردستان ادامه داد: از رانندگانی که در محورهای مواصلاتی سطح استان کردستان در تردد هستند انتظار می رود در هنگام بارش برف و یا باران به دلیل لغزندگی جاده ها و وجود پیچ های خطرناک سرعت مطمئنه را رعایت کنند.
نادری افزود: پلیس راه و سایر دستگاه های جاده ای و امدادی مانند راهداری، فوریت های پزشکی و هلال احمر همواره در جاده های کردستان به صورت آماده باش حضور دارند از از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند و در مواقع بحرانی نیز به یاری مردم بشتابند اما این تنها کافی نیست و مردم نیز باید در کنار این عوامل همکاری لازم را داشته باشند.
وی گفت: رعایت سرعت مجاز، رعایت فاصله قانونی با خودروی جلویی، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و عدم انحراف به چپ بهترین کمکی است که رانندگان می توانند به عوامل جاده ای و امدادی برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار انجام دهند.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *