خانه / جریانات تکفیری / تخلیه صدها غیرنظامی از الرمادی/ هلاکت ۱۲ داعشی در منطقه بروانه

تخلیه صدها غیرنظامی از الرمادی/ هلاکت ۱۲ داعشی در منطقه بروانه

تخلیه صدها غیرنظامی از الرمادی، دستگیری ۱۲ تروریست داعش و هلاکت ۱۲ نفر دیگر از جمله مهمترین تحولات امنیتی عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، نیروهای امنیتی عراق ۶۳۵ غیرنظامی را از الرمادی تخلیه نموده و به اردوگاه الحبانیه منتقل نمودند. ۱۲ تن از عناصر تروریست داعش که قصد داشتند با این خانواده ها فرار کنند نیز دستگیر شدند.
«سامی کاظم العارضی» فرمانده عملیات ویژه سوم نیروهای مبارزه با تروریسم گفت: یگانی از نیروهای مبارزه با تروریسم و پلیس الانبار ۶۳۵ نفر را که اکثریت آنها را زنان و کودکان تشکیل می دادند از الرمادی تخلیه نموده و به اردوگاه الحبانیه در شهر الخالدیه منتقل کردند. نیروهای امنیتی امکانات خدماتی و درمانی را برای این عده فراهم نمودند.
وی افزود: گروه تروریستی داعش این خانواده ها را در مناطق الصوفیه و السجاریه در شرق الرمادی محاصره کرده بود که توانستند از چنگ تروریست ها فرار کرده و به نیروهای امنیتی پناه آورند. نیروهای امنیتی همچنین ۱۲ تن از عناصر داعش را که قصد داشتند با این خانواده ها فرار کنند، دستگیر کردند.
هلاکت ۱۲ تروریست داعش در منطقه بروانه
«نعیم الکعود» شیخ عشیره البونمر در استان الانبار از هلاکت ۱۲ عنصر داعش در جریان عملیات نیروهای امنیتی و عشایر در شمال غربی منطقه بروانه خبر داد.
الکعود گفت: نیروهای امنیتی و عشایر عملیات امنیتی گسترده ای را در شمال غربی منطقه بروانه از توابع حدیثه (۱۶۰ کیلومتری غرب الرمادی) به اجرا گذاشتند. این نیروها در شمال غربی منطقه بروانه با عناصر داعش درگیر شدند که در پی آن ۱۲ داعشی به هلاکت رسیده و سلاح های آنها ضبط گردید.
هلاکت ۳ تروریست انتحاری و انفجار ۶۴ بسته انفجاری
۳ تروریست انتحاری در منطقه حصیبه در شرق الرمادی به دست نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند.
همچنین ۶۴ بسته انفجاری که توسط تروریست های داعش در منطقه البوفراج در شمال الرمادی کارگذاشته شده بود توسط نیروهای امنیتی عراق منفجر گردید.
شناسهٔ خبر: ۳۰۲۱۸۵۲ – دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ -۲:۲۲برای عضو شدن به کانال تلگرام کردنور کلیک نمایید

شناسه خبر : 3607

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سیزده =