خانه / فرهنگی / تدارک شبکه کردستان برای نوروز/سریال کوچه باغ ایام عید پخش می شود

تدارک شبکه کردستان برای نوروز/سریال کوچه باغ ایام عید پخش می شود

سنندج – مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته برای ایام تعطیلات نوروز، گفت: شبکه کردستان در کنار فعالیت های مستمر، برنامه های مناسبتی پیش بینی کرده است.


ابوالقاسم امان الهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان در سنندج اظهار داشت: شبکه کردستان در کنار برنامه های روتین خود که با ماهیت نوروزی پخش می شود، ویژه برنامه های خاصی را نیز در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: همزمان با نخستین لحظات سال جدید، شبکه کردستان در دو بخش سیما و صدا ویژه برنامه های خود را پخش می کند و این روند تا پایان ایام تعطیلات دنبال می شود و هدف اصلی از تهیه و تولید این برنامه ها ایجاد فضای شاد و نشاط در جامعه است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان افزود: در بخش های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی شبکه کردستان برنامه های متنوعی را برای تامین نظر سلایق مختلف مخاطب در نظر گرفته است و این برنامه ها متناسب با ایام روزها پخش می شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به جزئیات بیشتر برنامه های ویژه نوروز شبکه کردستان، عنوان کرد: علیرغم اینکه امسال شمار زیادی از شبکه های استانی به دلیل محدودیت های اعتباری سریال نوروز ندارند، ولی شبکه کردستان در این زمینه پیشگام است و سریال ویژه نروز تهیه شده از سوی شبکه کردستان در ایام تعطیلات پخش می شود.

وی با اشاره به وضعیت پخش این سریال تلویزیونی در شبکه کردستان، گفت: سریال کوچه باغ با حضور شمار زیادی از بازیگران برجسته طنز استان کردستان در ۱۸ قسمت تهیه شده است و در ایام تعطیلات نوروز و در یک زمان مناسب پخش می شود.

امان الهی به ویژه برنامه تحویل سال در حوزه سیما اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه تحویل سال در بخش سیما با زمان ۲۴۰ دقیقه ای و با آیتم های متنوع و جذاب به صورت زنده و مستقیم و همزمان با تحویل سال پخش می شود.

وی عنوان کرد: در این برنامه سعی می شود که بخش های متنوع و جذابی برای مخاطب پخش شود که از آن جمله می توان به گزارش های مردمی، آئین های نوروز در کردستان، نوروز در روستاهای استان، موسیقی زنده و … اشاره کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان اظهار داشت: همچنین ویژه برنامه نوروزی بخش سیمای مرکز کردستان هر شب و در ایام تعطیلات با بخش های متنوع و جذاب به صورت زنده پخش می شود.

وی گفت: امسال برای اولین بار این برنامه به صورت شهرستانی تهیه و پخش می شود، به گونه ای که هر شب برنامه به یک شهرستان استان کردستان اختصاص دارد و در این برنامه از چهره های شاخص هر شهرستان و همچنین ظرفیت های آن شهرستان ویژه برنامه های تهیه و تولید می شود.

امان الهی به تهیه و ضبط مراسم های نوروزی در روستاهای استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: مراسم های نوروزی در روستاهای کردستان ضبط و در همین ایام پخش می شود که این مهم به افزایش نشاط در جامعه کمک کرده ضمن اینکه باعث می شود تا مراسم های خاص نوروزی نیز فراموش نشوند.

وی در ادامه به ویژه برنامه ها رادیو و بخش صدا اشاره کرد و افزود: تمامی برنامه های صدای مرکز کردستان از ابتدای سال جدید حال و هوایی نوروزی دارد و در کنار این مهم ویژه برنامه های اختصاصی این ایام نیز تهیه و پخش می شود.

وی افزود: ویژه برنامه نوروزی کورده واری، برنامه تحول سال در صدای مرکز کردستان است که در مدت زمان ۲۴۰ دقیقه و با ساختار ترکیبی و نمایشی با آیتم های جذاب و متنوع از شبکه استانی صدای کردستان پخش می شود.

مدیرکل صدای و سیمای مرکز کردستان اظهار داشت: همچنین دو ویژه برنامه جی ژوانی بهار و بهاری کورده واری دو ویژه برنامه صدای مرکز کردستان است که هر روز به صورت زنده و با آیتم های متنوعی پخش می شود.

وی بیان کرد: در بخش رادیو نیز تمامی برنامه های روتین و مستمر نیز با حال و هوای نوروزی روی آنتن می رود و در همین راستا تلاش می شود که فضای با نشاطی را برای مخاطبان رادیو نیز فراهم کنیم.

وی با اشاره به دو حوزه فضای مجازی و خبر شبکه کردستان، گفت: در این دو بخش نیز فعالیت های متعددی در ایام نوروز صورت می گیرد و برنامه ریزی های خوبی نیز انجام شده است.

امان الهی افزود: در بخش خبر رویکرد اصلی ما ایجاد فضای امید و با نشاط در استان کردستان است و در همین راستا سعی شده است که در کنار بیان کاستی های احتمالی خدمت رسانی به مسافران نوروزی، ظرفیت های گردشگری استان کردستان نیز برای مخاطبان معرفی شود.

وی گفت: در همین راستا و از دهم اسفند ماه گزارش های خوبی در خصوص ظرفیت های گردشگری استان کردستان در شبکه استانی و شبکه های ملی پخش شده و گزارش های دیگری نیز در نوبت پخش قرار دارد.

شناسه خبر : 21494

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =