خانه / سیاسی / تدریس زبان کردی در سقز موضوع برنامه نوبت شما بی بی سی

تدریس زبان کردی در سقز موضوع برنامه نوبت شما بی بی سی

تدریس یک کتاب به زبان کردی در مدارس شهرستان سقز به موضوع برنامه نوبت شمای بی بی سی فارسی تبدیل شد و در این برنامه افراد مختلفی به عنوان موافق و مخالف حضور پیدا کرده و به اظهار نظر پرداختند.

به گزارش کوردنيوز، به دنبال انتشار کتابي در شهرستان سقز با عنوان وانه کردي که قرار است بخ بخشي از ضميمه کتاب زبان و ادبيات فارسي تبديل شود، واکنش هاي متعددي در فضاي مجازي و حتي رسانه اي در اين خصوص شکل گرفت.
شبکه بي بي سي فارسي بعد از ظهر يکشنبه برنامه نوبت شما که مختص به مشارکت مخاطبان در آن است را به موضوع تدريس زبان کردي در مدارس شهرستان سقز اختصاص داد و در آن نظرات جمعي را به عنوان موافق و مخالف در آن پخش کرد.
در اين برنامه افرادي از شهرهاي مختلف داخل و خارج از کشور روي خط تلفن آمدند و در خصوص اين اقدام به صورت موافق و مخالف به اظهار نظر پرداختند و در بخشي ديگر نيز واکنش ها به اين اقدام در فضاي مجازي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
موضوع تدريس زبان کردي در مدارس شهرستان سقز از چندي قبل رسانه اي شد و بر اساس اخبار منتشر شده در اين خصوص قرار است که کتابچه اي به عنوان ضميمه زبان و ادبيات فارسي با زبان کردي در مدارس شهرستان سقز تدريس شود.
هر چند که موضوع تدريس زبان کردي در کشور مسئله اي تازه نيست و تاکنون بارها به صدر اخبار رسيده ولي تاکنون اظهار نظري رسمي از سوي مديران آموزش و پرورش استان کردستان در اين خصوص اعلام نشده است.

شناسه خبر : 15975

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =