خانه / اقتصادی / تدوین مقررات جدید اشتغال/ طراحی نقشه راه صلاحیت حرفه‌ای

تدوین مقررات جدید اشتغال/ طراحی نقشه راه صلاحیت حرفه‌ای

معاون وزیر کار گفت: تقویت صلاحیت حرفه‌ای و آموزش نیروی کار فعال در بخش صنعت ساختمان نیازمند هدف‌گذاری آموزشی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امين سازگارنژاد با تاکید بر ضرورت تدوين نظام صلاحيت حرفه اي و آموزش در صنعت ساختمان گفت: در حوزه صنعت ساختمان تبديل كردن نياز و قدرت بازار به تقاضا مهم است.
وی با بيان اينكه ضرورت دارد يک نقشه راه در حوزه صلاحيت حرفه اي و آموزش صنعت ساختمان تهيه شود، اظهارداشت: در كشور يک سرمايه گذاري بزرگ درحوزه صنعت ساختمان انجام مي شود، بدون اينكه موضوعات آموزش و صلاحيت حرفه اي آن را در نظر بگيريم.
سازگارنژاد بيان داشت: در حوزه صنعت ساختمان به يک هدف‌گذاري آموزشي با رويكردهاي جامعه هدف نياز داريم كه بايد براي ارتقاي كساني كه در بازار كار هستند و آموزش كساني كه متقاضي ورود به بازار كار هستند اما از صلاحيت لازم برخوردار نيستند، برنامه ريزي لازم صورت گيرد.
معاون وزير كار افزود: در موضوعات آموزشي به مباحث اجتماعي و مباحث فني در كنار هم توجه شود. وی تشكيل يک كارگروه حرفه اي براي تدوين نظام صلاحيت حرفه اي و آموزشي در صنعت ساختمان را پيشنهاد داد.
این مقام مسئول در وزارت کار تصریح كرد: همه ذينفعان در تدوين نقشه راه در حوزه صلاحيت حرفه اي و آموزش صنعت ساختمان مشاركت كنند. بايد موزائيک‌هاي اجرايي اصلي در حوزه آموزش هاي مهارتي صنعت ساختمان شناسايي و بعد براساس نقشه راه اقدام شود.
سازگارنژاد بيان داشت: بايد با آموزش، فرهنگ كارجويي و كاردوستي را در كشور تقويت كنيم و اين موضوع در رونق بخش صنعت بسيار مهم است. در آئين نامه اجرايي ماده ۱۴ قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن، بايد نقش آموزش هاي فني و حرفه اي غيررسمي كوتاه مدت مشخص شود.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۴۴۸۳ – شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ – ۰۸:۳۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 1291

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =