تردد با زنجیر چرخ در گردنه های کردستان/ راه های مواصلاتی باز است  

بارش برف در استان کردستان طی 24 ساعت گذشته باز هم باعث شد تا این استان سفید پوش شود و راه های مواصلاتی استان را لغزنده و مسدود کند.
 

با ورود سامانه بارشی در شب گذشته به آسمان کردستان و بارش برف در سراسر استان، تردد خودروهای عبوری در سطح جاده ها را با مشکل مواجه و تعدادی از راه های روستایی را نیز مسدود کرد.
تردد با زنجیر چرخ در گردنه های کردستان
رئیس پلیس راه های استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی سطح استان کردستان گفت: خوشبختانه تمامی محورهای اصلی و فرعی استان باز هستند.
رمضان نادری افزود: در حال حاضر با توجه به لغزنده بودن جاده ها و مه آلود بودن مسیرها تردد خودروها به کندی صورت می گیرد و در گردنه های کردستان تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
وی به سانحه تصادف رانندگی صبح امروز نیز در محور مریوان – سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: در این سانحه بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی پژو پارس با یک دستگاه مینی بوس متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند.
رئیس پلیس راه های کردستان یادآور شد: علت این حادثه انحراف به چپ پژو پارس اعلام شده که به دلیل لغزندگی جاده از مسیر خود خارج شده و باعث تصادف شده است.
راه های مواصلاتی باز است
مدیر راه اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این رابطه بیان کرد: با توجه به بارش برف در کل استان طی شب گذشته، تمامی عوامل راهداری با تلاش خود مانع از انسداد راه های اصلی و فرعی سطح استان شدند و در حال حاضر تمامی راه های مواصلاتی کردستان باز است.
محمد راشد مدرس گرجی ادامه داد: در تمامی محورهای کردستان بارش برف داشته ایم که خوشبختانه تلاش شبانه روزی عوامل راهداری مانع از مسدود شدن راه ها شد.
وی در ادامه گفت: در حال حاضر تنها پیش بینی می شود که حدود 20 درصد از راه های روستایی سطح استان کردستان مسدود شده باشد که در تلاش هستیم طی امروز و یا در نهایت تا صبح فردا تمامی این راه ها را نیز بازگشایی کنیم.
عبور سامانه بارشی از آسمان کردستان
مدیر کل هواشناسی استان کردستان نیز اظهار داشت: سامانه بارشی که شب گذشته آسمان کردستان را فرا گرفته از این استان عبور کرده و تا جمعه آینده بارشی در سطح استان نخواهیم داشت.
محمد طالب حیدری افزود: روز جمعه نیز موجی جدید وارد استان می شود که در حال حاضر نمی توان در مورد آن اظهار نظر کرد و تنها در چند روز آینده شاهد کاهش چند درجه ای دمای هوا خواهیم بود.
وی یادآور شد: بارش شب گذشته نیز قابل ملاحظه نبوده و بیشترین بارش در کامیاران و مریوان با 10 سانتیمتر بوده است و سنندج با بارش پنج سانتیمتری برف پس از این شهرها قرار دارد.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *