خانه / سیاسی / ترس و وحشت اربیل را فرا گرفت؛ داعش در ۴۰ کیلومتری شهر

ترس و وحشت اربیل را فرا گرفت؛ داعش در ۴۰ کیلومتری شهر

نیروهای امنیتی به صورت بی سابقه ای در شهر اربیل مستقر شده اند و وزارت کشور اقلیم کردستان از شهروندان خواست ترس و هراس به خود راه ندهند

زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ – ۰۸:۳۶
داعش به ۴۰ کیلومتری اربیل مرکز کردستان عراق رسید.  گروه تروریستی داعش دامنه فعالیت های خود را به حومه اربیل ، مرکز اقلیم کردستان عراق کشانده است . در پی درگیری های شدید در ناحیه “کویر” در ۵۵ کیلومتری غرب اربیل ، این منطقه به اشغال تروریست ها درآمد . اعضای گروهک داعش پس از ورود به شهر- پرچم های سیاه خود را بر فراز ساختمان های حکومتی کویر قرار دادند .
اربیل مرکز منطقه فدرالی کردستان عراق است. کابینه و پارلمان کردستان عراق در این شهر قرار دارند.
کردستان عراق شامل سه استان کردنشین سلیمانیه، اربیل و دهوک است. منطقه فدرالی کردستان عراق دارای کابینه، پارلمان، سیستم قضایی و نیروهای مسلح ویژه خود است.
“جبار یاور” دبیر کل وزارت پیشمرگه (نیروهای نظامی کردستان عراق) گفت: همکاری نظامی کردستان عراق با دولت بغداد در زمینه مقابله با افراد مسلح افراط گرا ازسرگرفته شد.
نیروهای داعش در چند روز اخیر توانستند با شکست نیروهای نظامی کردستان عراق، شهرهای کردنشین سنجار و زمار در استان نینوا را اشغال کنند. داعش به دلیل عقب نشینی سریع نیروهای پیشمرگه توانست بدون درگیری شدید شهر سنجار را تصرف کند.
 
نیروهای داعش در چند ماه اخیر توانست مناطق وسیعی را در شمال عراق از جمله موصل و تکریت اشغال کنند.
گروه افراط گرای اسلامی داعش به تازگی نام خود را از “دولت اسلامی عراق و شام” به “دولت خلافت اسلامی” تغییر و سرکرده خود ابوبکر بغدادی را به عنوان خلیفه جهان معرفی کرد.
یاور ادامه داد: ۵۰ هزار نفر از پیروان اقلیت مذهبی ایزدی شهر سنجار، با فرار از این شهر به کوه های نزدیک این شهر فرار کرده اند. در صورتی که نتوان آنها را تا ۲۴ ساعت آینده نجات داد آنها با خطر مرگ به دلیل گرسنگی روبه رو هستند.سایت کرد نور : نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال فرمایید.
 

شناسه خبر : 18475

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =