خانه / فرهنگی / ترک تحصیل ۵۰ دختر یک روستا به خاطر معلم مرد

ترک تحصیل ۵۰ دختر یک روستا به خاطر معلم مرد

خبرنامه دانشجویان ایران: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: در یکی از روستاهای استان ۵۰ دانش آموز دختر به دلیل حضور دبیر مرد در کلاس‏، حاضر به ثبت نام در مدرسه نشدند که با تلاش های صورت گرفته موفق شدیم ۱۰ دانش آموز را به مدرسه برگردانیم.

به گزارش ایرنا، مهدی نامدار روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه رییس آموزش و پرورش بخش سریش آباد با اشاره به اینکه در زمینه پوشش تحصیلی جزو استان های مشکل دار هستیم گفت: در روستاها دختران به دلایل فرهنگی، مذهبی و اقتصادی حاضر به ثبت نام در مدرسه نیستند.
به گفته وی استان کردستان به دلیل مشکلاتی مانند کمبود فضای آموزشی‏، امکانات و تجهیزات‏، در بخش فنی و حرفه ای جزو رده های پایین کشور است که لازم است با همت مسوولان در این دولت بر مشکلات غلبه کنیم.
وی از بخش آموزش به عنوان پاشنه آموزش و پرورش کردستان نام برد و افزود: کنکور، پوشش تحصیلی و تبادل رشته ای گریبانگیر آموزش و پرورش استان بویژه شهرهای سریش آباد، قروه و بیجار شده است.
نامدار افزود: با وجود دانش آموزان مستعد، معلمان فرهیخته و توانمند و همکاری مسئولین ادارات در استان‏، بومی گزینی و کمبود امکانات باعث شده است در کنکور جزو استان های موفق نباشیم.
نامدار عدم قبولی در رشته و دانشگاه خوب را جزو مشکلات دیگر دانش آموزان این منطقه دانست.
او با اشاره به قانون بومی گزینی در دانشگاه ها گفت: توجه به قانون از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و مسوولین باید آن را جزو سرلوحه و تجربه کاری خود قرار دهند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان افزود: آموزش و پرورش به دلیل ماهیت کاری، ارتباط مستقیم با زندگی و فرهنگ مردم‏، همواره مورد انتظار مسئولین است.
رییس سابق اداره آموزش و پرورش شهر سریش آباد نیز در این آیین گفت: درصد قبولی دانش آموزان کنکوری سریش آباد در استان هفت پله صعود کرده است.
الله رضا زارعی افزود: کسب رتبه اول در زمینه آموزش متوسطه دوره دوم در استان، رتبه سوم فعالیت و عملکردهای فنی و حرفه ای و رتبه نخست در قطب سوم در بین مناطق پنج گانه کمتر توسعه یافته استان از دیگر موفقیت های اموزش و پرورش سریش اباد بوده است.
به گفته وی منطقه سریش آباد رتبه نخست استان در زمینه شوراهای آموزش و پرورش که نشان دهنده تعامل آموزش و پرورش با مسئولین و مدیران اجرایی است را کسب کرده است.
وی افزود: منطقه سریش آباد دانش آموزانی مستعد و معلمانی توانمندی دارد که با ایجاد انسجام بین اولیا و مربیان می توان شاهد پیشرفت های بیشتر در این بخش بود.
رییس سابق آموزش و پرورش سریش آباد گفت: از لحاظ کمبود اعتبار و منابع مالی، امکانات، تجهیزات و اعتبارات با مشکلات مواجه بودیم اما با تلاش شبانه روزی همکاران و مسئولین شاهد موفقیت در این عرصه بودیم.
در پایان این آیین از زحمات الله رضا زارعی قدردانی شد و عباس حیدری به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش بخش سریش آباد شهرستان قروه معرفی شد.
قروه در ۹۰ کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

شناسه خبر : 4425

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =