خانه / جریانات تکفیری / تشدید اختلافات سرکرده های داعش با البغدادی

تشدید اختلافات سرکرده های داعش با البغدادی

منابع عراقی اعلام کردند که ۵ سرکرده برجسته داعش پس از اختلاف با «البغدادی» از این گروه تکفیری جدا شده اند و احتمال تشدید درگیری های داخلی میان تکفیری ها در روزهای آتی می رود.

اسپوتنیک، درگیری ها و اختلافات درونی میان سرکردگان گروه تروریستی تکفیری داعش به دلیل شکست های پیاپی همچنان ادامه دارد.
در همین راستا، ۵ سرکرده برجسته گروه تروریستی داعش که اکثرا خارجی هستند، به دلیل اختلاف با «ابوبکر البغدادی» سرکرده اصلی تکفیری های داعش از این گروه تروریستی جدا شدند و انتظار می رود طی روزهای آینده درگیری های شدیدی میان طرفین روی دهد.
«سعید مموزینی» از مسئولان عراقی اعلام کرد: «بلال الشواش» و «ابو أنس السوری» ۲ تن از این ۵ سرکرده برجسته داعش بودند؛ بلال الشواش که تابعیت تونسی دارد، پیش از این مسئول بخش نظامی جبهه النصره بوده و در سال ۲۰۱۴ میلادی به داعش پیوسته است.
وی در همین زمینه افزود: ابو أنس السوری نیز یکی از مسئولین برجسته داعش در موصل بوده که در روزهای اخیر به الرقه در سوریه رفته است. در صورتی که این ۵ سرکرده برجسته داعش با البغدادی توافق نکنند، احتمال وقوع درگیری طی روزهای آینده وجود دارد. زیرا این ۵ سرکرده در صدد کنار گذاشتن البغدادی هستند و تاکید کرده اند که تنها در صورت کناره گیری البغدادی و تعیین جانشین برای وی، مجددا به داعش خواهند پیوست.
گفتنی است، نیروهای امنیتی عراق از حدود ۵۰ روز پیش عملیات آزادسازی موصل را کلید زده اند و تاکنون دستاوردهای بسیاری کسب کرده اند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۴۴۰۷۰ – چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ – ۱۷:۰۹

شناسه خبر : 2595

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =