خانه / اجتماعی / تشریح برنامه های سفر رییس جمهور توسط استاندار کردستان

تشریح برنامه های سفر رییس جمهور توسط استاندار کردستان

در نهاد ریاست جمهوری و در حضور برخی نخبگان کردستان عبدالمحمد زاهدی سیاست ها و برنامه های سفر رییس جمهور به کردستان را تشریح کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عصر دوشنبه بیست و نهم تیرماه نهاد ریاست جمهوری در پاستور میزبان فرهیختگان، فعالان کرد عرصه توسعه، برخی نمایندگان کرد ادوار مجلس و برخی اساتید و نخبگان کرد سیاسی و دانشگاهی مرکز نشین بود.
 
در این جلسه هم اندیشی که معاونت معاون اجرایی رییس جمهور، استاندار کردستان، معاون نیروی انسانی استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان حضور داشتند تعدادی از نخبگان و فعالان کرد و استاندار کردستان به تبادل نظر پیرامون مطالبات مردم کردستان از رییس جمهور پرداختند.
 
عبدالمحمد زاهدی در این نشست اظهار داشت: سفر دکتر روحانی به کردستان مطمٔنا یک تحرک جدی در توسعه کردستان ایجاد خواهد کرد اما این بدان معنا نیست که از مشورت نخبگان و سیاستمداران کرد غافل شویم و باید مطالباتمان را با مشورت این فرهیختگان نزد رییس جمهور مطرح کنیم.
 
وی افزود: سفر دکتر روحانی به کردستان سفر هیٔت دولت نیست و همه اعضای دولت به کردستان نمی آیند بلکه فقط تعدادی از وزرا، معاونین رییس جمهور و مدیران بنگاه های بزرگ اقتصادی دولتی و غیر دولتی دکتر روحانی را در سفر به کردستان همراهی می کنند.
 
استاندار کردستان گفت: رییس جمهور در سنندج و در محل استادیوم استقلال با مردم دیدار و سپس با برگزیدگان دانشگاهی، خانواده شهدا و ایثارگران، نخبگان فرهنگی و هنری کردستان، روحانیون و فعالان اقتصادی ملی و استانی دیدار می کند.
 
وی تصریح کرد: وزرا و معاونین رییس جمهور بعنوان نمایندگان رییس جمهور نه بعنوان وزیران حوزه کاری خود به شهرستانهای استان سفر وبا مردم و نخبگان شهرستانی دیدار می کنند.
 
عبدالمحمد زاهدی با اشاره به اینکه کل تصمیمات سفر رییس جمهور به کردستان نه در سفر بلکه قبل از سفر نهایی می شود، گفت: این باعث می شود تصمیمات کارشناسی تر و دقیق تر باشد و از تصمیمات احساسی و خلق الساعه در حین سفر پرهیز شود.
 
وی افزود: نظرات مردم در سنندج و دیگر شهرستان های استان جمع بندی و بعد از سفر نیز بصورت ویژه پیگیری خواهند شد.
 
استاندار کردستان اظهار داشت: از یک سو متاسفانه پروژه های نیمه تمام در کردستان زیاد است و از سوی دیگر همین پروژه ها باعث خواهد شد که رییس جمهور اعتبارات بیشتری به کردستان اختصاص دهد.
 
وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با رییس جمهور، دکتر نوبخت، وزرا و معاونین رییس جمهور برای بردن بیشترین بهره از سفر انجام شده، گفت: تعهداتی که در ارتباط با حوزه عمرانی تصمیم گیری خواهد شد ظرف دو سال باقیمانده دولت تدبیر و امید به اتمام می  رسد.
 
به گفته زاهدی در حوزه زیرساخت های حمل و نقل، زیر ساخت های صنعت و معدن، زیرساخت های گردشگری و کشاورزی تصمیمات خوبی گرفته شده و در جلسه شورای اداری کردستان با حضور رییس جمهور توسط دکتر نوبخت اعلام خواهد شد.
 
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: چندین پروژه در حوزه وزارت نیرو و پروژه های آب و برق با اعتبار بیشتر از ۶۰۰ میلیارد تومان توسط رییس جمهور و نمایندگانش افتتاح خواهد شد و تلاش شده از پرداختن به پروژه های خرد پرهیز شود.
 
عبدالمحمد زاهدی گفت: در این سفر توجه خوبی به استان کردستان وجود دارد و رییس جمهور و همه همکارانشان تا حد ممکن منابعی را برای تحرک در زیرساخت های توسعه کردستان اختصاص داده اند و انشاالله مردم از برکات این سفر بهره مند شوند. / الف
۳۰ تير ۹۴

شناسه خبر : 7449

این خبر رو هم ببینید

سقز، شهر هزار صحنه/ ابراهیم محمدحسینی*

نام سقز، زبانزد عام و خاص است؛ این شهرت به دلایل مختلفی است که صاحب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =