خانه / جریانات تکفیری / تشکیل تیپ ویژه دختران ایزدی برای نجات بردگان جنسی از دست داعش

تشکیل تیپ ویژه دختران ایزدی برای نجات بردگان جنسی از دست داعش

سرویس جهان- دختران و زنانی که پس از مدتها توانسته اند از دست داعش فرار کنند با تشکیل تیپ ویژه خواهان شرکت در عملیات آزادسازی موصل و نجات سایر زنان ایزدی از اسارت داعش هستند.

به گزارش کردپرس، خاتون خدر، فرمانده تیپ زنان ایزدی نیروهای پیشمرگ به شبکه فاکس نیوز گفت: تاکنون ۵۰۰ تن از زنان و دخترانی که از دست داعش فرار کرده اند به تیپ ویژه زنان ایزدی پیوسته اند. آنها می خواهند به ۱۲۳ زن ایزدی دیگری بپیوندند که در حال حاضر در کنار سایر نیروهای پیشمرگ در خط مقدم به سر می برند.
این تیپ ویژه به نام «نیروی بانوان خورشید» که آموزش های لازم را دیده اند در عملیات آزاد سازی شهر شنگال که بیشتر ساکنان آن ایزدی هستند شرکت کرده اند. شنگال در تابستان ۲۰۱۴ به کنترل داعش درآمد.
فرمانده نیروی بانوان خورشید گفت: هنوز تعداد زیادی از زنان و دختران ایزدی که داعش آنها را به عنوان برده جنسی به اسارت خود درآورده است در موصل به سر می برند. امیدواریم با آغاز عملیات آزادسازی موصل بتوانیم آنها را به میان خانواده هایشان بازگردانیم.
بر اساس گزارش سازمان ملل، داعش هنگام تصرف شنگال و مناطق اطراف آن در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۵۰۰ تن از زنان و دختران ایزدی را به عنوان برده جنسی به موصل در عراق و رقه در سوریه منتقل کرده است.

کد مطلب: ۱۰۰۷۵۷  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۱  |  ساعت: ۲۳ : ۱۳ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3443

این خبر رو هم ببینید

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =