خانه / سیاسی / تشکیل گروهان ریش سفید های کُرد ایزدی توسط پ.ک.ک

تشکیل گروهان ریش سفید های کُرد ایزدی توسط پ.ک.ک

شاخه ی نظامی پ.ک.ک گروهی از بزرگان کُردهای ایزدی را مسلح کرده و دفاع از یکی از مناطق حساس را به آنها سپرده است

به گزارش خبرگزاری کردپرس واحدهای دفاع از خلق (YPG) که از آن به عنوان شاخه ی نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (PYD) شناخته می شود، گروه هایی از جوانان کُرد ایزدی را در شنگال و ربیعه مسلح کرده و به آنها آموزش نظامی داده است. در همین حال شاخه ی نظامی پ.ک.ک  (HPG) نیز گروهی از بزرگان کُردهای ایزدی را مسلح کرده و دفاع از یکی از مناطق حساس را به آنها سپرده است و به این ترتیب دو گروه مسلح تحت امر پ.ک.ک، در حال سازماندهی کردهای ایزدی هستند.
خلف قاسم از بزرگان طوایف کُرد ایزدی در گفتگو با روزنامه ی اوزگور گوندم اعلام کرد:«من پیش تر اجازه نمی دادم حتی یکی از اعضای پ.ک.ک برای فعالیت سازماندهی مردمی و تبلیغاتی، به میان کردهای ایزدی بیاید. اما وقتی که پ.ک.ک شبکه ی تلویزیونی چرا.تی.وی را برای ما تاسیس کرد، من حقوق چند ماه خود را برای این شبکه فرستادم. حالا هم شاهد این هستیم که پ.ک.ک نیروهای خود را برای دفاع از ما به این منطقه فرستاده است و به همین خاطر از آنها حمایت می کنیم و در کنار آنان سلاح به دست گرفته ایم. پیام من به همه ی کردهای ایزدی این است که به دیار خود بازگردند. فرار از سرزمین ایزدی ها در شان ما نیست و کُردهای ایزدی نباید خود را زیر سایه ی دیگران بیاندازند».
 
به گفته ی روزنامه ی اوزگور گوندم، خلف قاسم که پیش از حمله ی داعش از نیروهای پیشمرگ حزب دموکرات کردستان عراق بوده، پس  از فرار نیروهای پیشمرگ، از آنان جدا شده و فرماندهی گروهی را بر عهده گرفته که توسط شاخه ی نظامی پ.ک.ک ایجاد شده و هم اکنون وظیفه ی دفاع از یک منطقه ی حساس را بر عهده دارد.
این گزارش ویژه در ارگان رسانه ای پ.ک.ک در حالی منتشر شده که قاسم ششو از دیگر سران کردهای ایزدی در گفتگو با شبکه ی تلویزیونی Rudaw (تحت حمایت نیچروان بارزانی) اعلام کرده که نیروهای پیشمرگ تحت امر حزب دموکرات کردستان عراق بیست هزار کُرد ایزدی را در کوهستان شنگال نجات داده اند و او همراه با قاسم سبیل از مسئولین حزب دموکرات، مقاومت ایزدیان در برابر داعش را رهبری می کند. وی همچنین در مصاحبه با صدای آمریکا اعلام کرده که نیروهای تحت امر او در عرض دو روز بیش از ۱۳ عضو داعش را کشته اند.
 
کد مطلب: ۶۷۸۸۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۱  |  ساعت: ۸ : ۴۹

شناسه خبر : 18407

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =