تصمیم‌گیری محرمانه بارزانی و حزب دموکرات درباره کابینه جدید اقلیم کردستان

مسعود بارزانی با نیچروان بارزانی، فاضل میرانی، رئیس دفتر سیاسی و اعضای دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق نشستی برگزار کرد

دبیرکل و اعضای دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق امروز نشستی برگزار و طی آن در رابطه با تشکیل کابینه جدید اقلیم کردستان تصمیماتی گرفته اند اما به هیچ کدام از آنها اشاره ای نشده است.
به نقل از سایت ریاست اقلیم کردستان عراق مسعود بارزانی، دبیرکل حزب دموکرات کردستان عراق در صلاح الدین با نیچروان بارزانی، رئیس دولت اقلیم کردستان و معاون بارزانی در حزب دموکرات، فاضل میرانی، رئیس دفتر سیاسی و اعضای دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق نشستی برگزار کرد.
در بیانیه دیوان ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است در این نشست که پیرامون تشکیل کابینه جدید برگزار شده آخرین اقدامات و دستاوردهای نشست میان احزاب و جریان های سیاسی در رابطه با مسئله تشکیل کابینه جدید مورد بررسی قرار گرفت و حاضرین در این جلسه بر لزوم تداوم نشست ها و روابط مداوم با احزاب سیاسی به منظور تشکیل کابینه جدید در اسرع وقت تأکید کردند.
در بیانیه اشاره شده است که در راستای تسریع پیشبرد پروسه ی تشکیل کابینه هشتم اقلیم کردستان و نشست های احزاب سیاسی، تصمیماتی از سوی شرکت کنندگان در جلسه مذکور اتخاذ شد اما دیوان ریاست اقلیم کردستان هیچ اشاره ای به تصمیمات اتخاذ شده نکرده است.
همچنین در بخشی دیگر از این نشست دستاوردهای سفر نیچروان بارزانی به کشور ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.
در رابطه با محتوای سفر هیئت عالی رتبه اقلیم کردستان به بغداد که قرار است فردا انجام شود نیز گفتگو شده است.اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و روابط اربیل و بغداد محور دیگر گفتگوهای این نشست اعلام شده است.
نشست امروز رئیس اقلیم کردستان عراق و دبیرکل حزب دموکرات کردستان عراق با اعضای ارشد حزب بعد از نشست بارزانی با جنبش تغییر و اتحادیه میهنی به منظور گفتگو بر سر مسئله تشکیل کابینه جدید اقلیم کردستان عراق برگزار شد.منبع: خبرگزاری کرد پرس

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *