خانه / سیاسی / تصویب مستمری مادام العمر دانش آموزان شین آبادی در دست مجلسی ها

تصویب مستمری مادام العمر دانش آموزان شین آبادی در دست مجلسی ها

وکیل دانش‌آموزان شین آبادی گفت: دانش اموزان شین آبادی برای تصویب مستمری مادام‌العمر خود در اسفند ماه به صحن مجلس می روند.

حسین احمدی نیاز در گفتگو با کردپرس گفت: مستمری مادالعمر دانش‌آموزان شین‌آبادی در قانون بودجه سال ۹۴ به تصویب خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۴ هشت میلیارد تومان برای مستمری مادام‌العمر این دانش آموزان در نظر گرفته شده بود، گفت: پس از این پیشنهاد نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزایش چهار میلیارد تومانی را به کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده بود.
احمدی نیاز با تصریح بر اینکه همچنان منتظر تصویب ردیف بودجه این دانش آموزان هستیم، در ادامه افزود: اختصاص مستمری به دانش‌آموزان شین‌آبادی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است و در ادامه باید در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.
احمدی نیاز با بیان اینکه دختران شین‌آبادی در روز تصویب ردیف بودجه مستمری آنان در اسفند ماه مهمان مجلس هستند، اضافه کرد: با این وجود هنوز زمان دقیق تصویب بودجه مشخص نشده است.
گفتنی است ۱۵ آذر سال ۱۳۹۱مقارن است با آتش سوزی به دلیل آتش گرفتن بخاری در مدرسه روستای شین آباد پیرانشهر که در این حادثه ۲۹ تن از دانش آموزان این کلاس دچار سوختگی و دو تن از آنان نیز از دنیا رفتند.
به رسمیت شناختن حق ارش دختران شین آبادی، تعیین بودجه ویژه برای این دانش‌آموزان در لایحه بودجه سال ۹۴ از سوی دولت، تعیین مستمری و درمان آن ها اقداماتی بود که وکلای این دانش آموزان و خانواده های آنان موفق به انجام آن شدند.

شناسه خبر : 16393

این خبر رو هم ببینید

عبدالله اوجالان به زودی آزاد خواهد شد

رئیس حزب وطن در اظهاراتی مدعی آزادی اوجالان توسط دولت ترکیه در آینده نزدیک شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =