خانه / اجتماعی / تعامل با دستگاه‌های اجرایی لازمه پیشبرد اهداف شوراهای اسلامی است  

تعامل با دستگاه‌های اجرایی لازمه پیشبرد اهداف شوراهای اسلامی است  

فرماندار سنندج در دیدار با اعضای شوراهای اسلامی شهرستان سنندج، تعامل اعضای شورا با دستگاه‌های اجرایی را لازمه پیشبرد اهداف آنان دانست.
 

ولی‌الله میرزایی‌اصل در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهرستان سنندج گفت: شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی با الهام از قرآن کریم و تعالیم اسلامی تشکیل شده و ظرفیتی برای کمک به دستگاه‌های اجرایی در راستای نیل به اهداف آنها هستند.
فرماندار سنندج با اشاره با اینکه شوراها برآمده از بطن جامعه و خواست مردم هستند، افزود: مدیر موفق کسی است که از این ظرفیت برای تحقق اهداف خود که همانا خدمتگذاری هرچه بیشتر به مردم است، استفاده نماید.
میرزایی‌اصل با اشاره به برخی خلاءهای قانونی که گاها منجر به عدم توازن میان وظایف و اختیارات شوراها می‌شود، تصریح کرد: وجود این مشکلات بدلیل نوپا بودن این نهاد عمومی طبیعی است؛ اما خوشبختانه شوراهای سطح شهرستان سنندج دستاوردها و توفیقات ارزشمندی داشته‌اند و نشان داده‌اند که در شرایط ایده‌آل و آرمانی شوراها به پیشبرد امور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و عمرانی کمک می‌نمایند.
وی گفت: قوانین موجود وظایف و اختیارات شوراها را تعیین نموده‌اند و پایبندی به این موازین زمینه موفقیت شوراها در پیشبرد امور را فراهم می‌نماید.
وی با اعلام اینکه ورود غیرقانونی و غیرکارشناسی شوراها به موضوعات گاها موجب شده که دستگاه‌های اجرایی آنها را در تقابل با خود ببینند، گفت: نوع ارتباط و تعامل و نحوه ورود شوراها به موضوعات باید به گونه‌ای باشد که مدیران حسن نیت آنها را درک نموده و آنها را یار و کمک حال خود بدانند.
فرماندار سنندج نقش بارز شوراهای سطح شهرستان در حل و فصل مشکلاتی که در روند اجرای طرح‌های عمرانی مختلف ایجاد شده است را یادآور شد و خواستار اهتمام و حساسیت ویژه شوراها برای خدمات‌رسانی بیشتر به مردم شد.
میرزایی‌اصل انعکاس مطالبات مردم، پایبندی به سازوکارهای قانونی و برقراری ارتباط و تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی را از مواردی برشمرد که باید سرلوحه کاری شوراها قرار گیرد.
در ادامه اعضاء شورای اسلامی شهرستان سنندج به طرح مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.
تلاش برای احیای جایگاه واقعی شوراها، بازنگری در طرح هادی روستاها، همکاری و اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با زمین‌خواری و ساخت و ساز غیرمجاز، توسعه بهسازی و تجهیز فضاهای آموزشی و درمانی در روستاها، تلاش برای تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله بهسازی راه‌های روستایی و تامین آب شرب و کشاورزی از جمله درخواست‌های اعضای شورای اسلامی شهرستان سنندج بود.
 

شناسه خبر : 10013

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 9 =