تعرفه به اندازه کافی در کردستان توزیع شده است/76 درصد کردستانی‌ها واجد شرایط رای دادن هستند

رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: یک میلیون و ۲۱۹ هزار نفر بر اساس آخرین سرشماری جمعیت در سال ۱۳۹۵ واجد شرایط رأی دادن هستند که ۷۶ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

محمدابراهیم زارعی در گفت و گو با فارس در سنندج اظهار کرد:  یک میلیون و ۲۱۹ هزار نفر بر اساس آخرین سرشماری جمعیت در سال ۱۳۹۵ واجد شرایط رای دادن هستند که ۷۶ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: ۲۸ هزار و ۹۲۷ کردستانی هم رای اولی هستند و برای اولین بار در تعیین سرنوشت خود شرکت می‌کنند.

رییس ستاد انتخابات کردستان اضافه کرد: تعرفه به اندازه کافی و لازم در بین ستادهای شهرستانی توزیع شده و هیچ کمبودی از این بابت وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد:حضور مردم استان در پای صندوق های اخذ رأی خوب است و امیدواریم این روند تا پایان ساعت رای گیری ادامه داشته باشد.

رییس ستاد انتخابات کردستان اضافه کرد: این حضور در تعیین سرنوشت مردم اهمیت دارد و برای کشور پشتوانه بزرگی به شمار می‌رود و بهترین راه برای ابراز عقیده همین حضور در پای صندوق رای است.

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار کردستان گفت: برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد در استان، یک هزار و ۴۱۹ شعبه اخذ رأی تعیین شده که ۵۸۴ شعبه آن شهری و ۸۳۵ مورد نیز روستایی است.

زارعی گفت: حدود ۳۰ هزار نفر کار برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در کردستان انجام خواهند داد.

وی با بیان اینکه ۴۱ هیات اجرایی در ۱۰ فرمانداری و ۲۱ بخشداری در موعد مقرر برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا تشکیل شد، اضافه کرد: برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر یک هزار و ۴۷ داوطلب ثبت‌نام کردند و شوراهای روستایی هم تمام روستاها به حد نصاب رسید.

رییس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: از ۳۲ شهر استان، شورای اسلامی ۲۵ شهر پنج نفره، ۶ شهر هفت نفره، یک شهر ۹ نفره و تعداد کرسی‌های اصلی ۱۷۶ کرسی و مجموع کرسی‌های اصلی و علی‌البدل ۲۸۷ مورد است.

زارعی گفت: تعداد کرسی‌های اصلی شوراهای اسلامی روستایی سه هزار و ۹۹۸ کرسی و مجموع اصلی و علی‌البدل ۶ هزار و ۶۵۴ کرسی است، ضمن اینکه انتخابات در یک هزار و ۳۱۴ روستا برگزار خواهد شد اما فعلا ۵۱ روستا به حد نصاب نرسیده و امیدواریم این روستاها نیز به حد نصاب برسد. 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *