تعریف 1300 پروژه عمرانی در کردستان/تحقق 25.8 درصدی اعتبارات عمرانی  

معاون برنامه ریزی استاندار کردستان گفت: در حال حاضر1342 پروژه عمرانی در استان تعریف شده که تا کنون 298 میلیارد تومان نيز مبادله موافقت نامه انجام شده است.
 

ارسلان ازهاری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: هم اکنون 96 پروژه جدید با 15 میلیارد تومان اعتبار داریم که پنج درصد اعتبارات به آنها اختصاص داده شده است.
وی افزود: امکان تخصیص تا 10 درصد اعتبار به پروژه های جدید نیز وجود دارد ولی اولویت کاری باید با اتمام پروژه های نیمه تمام باشد.
معاون برنامه ریزی استاندار کردستان بیان کرد: درآمدهای مصوب استان در سال 92، 240 میلیارد تومان بوده که در بودجه 93 به 303 میلیارد تومان رسیده و این حاکی از رشد 25.9 درصدی درآمدها در سال جاری است.
ازهاری یادآور شد: متاسفانه در بودجه سال جاری سهم اعتبارات استانی بسیار کم است و در تخصیص 80 درصد از اعتبارات استانها هيچ نقشی ندارند.
وی ادامه داد: پروژه های تعریف شده در کردستان که تخصیص اعتبار آنها استانی بوده ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و این امر نشان دهنده آن است که نظارت بر پروژهای استانی بیشتر است.
معاون برنامه ریزی استاندار کردستان گفت: در سال جاری اعتبارات عمرانی 25.8 درصد و حقوق و مزایا 74 درصد تخصیص یافته است.
ازهاری اظهار داشت: در حال حاضر 40 پروژه ملی با اعتباری 10 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار 400 میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به بحث برگزاری آزمون های استخدامی سال جاری در استان کردستان افزود: هرچند مصاحبه های مربوطه انجام شده اما اعتباری در این خصوص در نظر گرفته نشده است.
معاون برنامه ریزی استاندار کردستان بیان کرد: انتظار می رود با برنامه ریزی های لازم زمینه برای توسعه همه جانبه استان و اشتغالزایی فراهم شود.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *