تغذیه تروریسم با دلارهای خونین؛ 2 هزار میلیارد برای 10 سال کشتار  

تاکنون سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا شمار زیادی از مردم دنیا را به کام مرگ کشانده و این کشور با وجود ادعای مبارزه با تروریسم عامل افزایش آن در منطقه به خصوص پاکستان بوده است.
 

سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در مدت بسیار کمی 600 هزار نفر از مردم خاورمیانه را به کام مرگ برد و این کشور با وجود ادعای مبارزه با تروریسم عامل افزایش آن در منطقه بوده است.
تحقیقات نشان می‌دهد از سال 2004 تاکنون 92 هزار نفر از مردم پاکستان کشته و بیش از 50 هزار نفر از آنان زخمی شدند که 30 هزار نفر از این تعداد به علت از دست دادن اعضای بدن خود معلول هستند.
آمریکا برای قتل‌عام مردم پاکستان و افغانستان بیش از 2 هزار میلیارد دلار هزینه کرد و برای جبران این هزینه مجبور است طی 40 سال آینده 8 هزار میلیارد به بانک‌های این کشور سود پرداخت نماید.
بر اثر سیاست‌های جنگی آمریکا در افغانستان، پاکستان و عراق، 220 هزار نفر از مردم عادی، 808 شبه‌نظامی مخالف این کشور، تعداد زیادی نیروی امدادی، بیش از 300 خبرنگار، 6 هزار و 800 سرباز آمریکایی،7 هزار و 800 کانتینر آمریکایی، 30 هزار و 492 پلیس متحد و هزار و 430 نفر از نیروهای متحد خارجی(ناتو) کشته شده‌اند.
همچنین سیاست‌های جنگ طلبانه آمریکا برخی افراد را به طور مستقیم به کام مرگ فرستاد اما برخی دیگر از مردم بی‌گناه نیز به خاطر جنگ‌های تحمیل شده توسط آمریکا دچار کمبود غذا و سوءتغذیه، جان خود را از دست دادند.
کارشناسان بر این باورند که آمریکا در افغانستان و عراق شکست خورده و تنها ثمره جنگ در این کشورها افزایش تروریسم در منطقه بوده است.
آمریکا جهان را به مکانی نا‌امن تبدیل کرده و سیاست‌های جنگ‌طلبانه این کشور جز زیان اقتصادی و مالی چیزی برای مردم دنیا نداشته است.
در همین راستا، پروفسور «کیتهرین» استاد دانشگاه «براون» عنوان می‌کند حضور مجدد آمریکا در عراق و ادامه جنگ در منطقه فقط ضرر و زیان جانی و مالی همچنین ضرر اقتصادی جبران ناپذیر را برای این کشور به دنبال دارد.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *