خانه / سیاسی / تغذیه تروریسم با دلارهای خونین؛ ۲ هزار میلیارد برای ۱۰ سال کشتار  

تغذیه تروریسم با دلارهای خونین؛ ۲ هزار میلیارد برای ۱۰ سال کشتار  

تاکنون سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا شمار زیادی از مردم دنیا را به کام مرگ کشانده و این کشور با وجود ادعای مبارزه با تروریسم عامل افزایش آن در منطقه به خصوص پاکستان بوده است.
 

سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در مدت بسیار کمی ۶۰۰ هزار نفر از مردم خاورمیانه را به کام مرگ برد و این کشور با وجود ادعای مبارزه با تروریسم عامل افزایش آن در منطقه بوده است.
تحقیقات نشان می‌دهد از سال ۲۰۰۴ تاکنون ۹۲ هزار نفر از مردم پاکستان کشته و بیش از ۵۰ هزار نفر از آنان زخمی شدند که ۳۰ هزار نفر از این تعداد به علت از دست دادن اعضای بدن خود معلول هستند.
آمریکا برای قتل‌عام مردم پاکستان و افغانستان بیش از ۲ هزار میلیارد دلار هزینه کرد و برای جبران این هزینه مجبور است طی ۴۰ سال آینده ۸ هزار میلیارد به بانک‌های این کشور سود پرداخت نماید.
بر اثر سیاست‌های جنگی آمریکا در افغانستان، پاکستان و عراق، ۲۲۰ هزار نفر از مردم عادی، ۸۰۸ شبه‌نظامی مخالف این کشور، تعداد زیادی نیروی امدادی، بیش از ۳۰۰ خبرنگار، ۶ هزار و ۸۰۰ سرباز آمریکایی،۷ هزار و ۸۰۰ کانتینر آمریکایی، ۳۰ هزار و ۴۹۲ پلیس متحد و هزار و ۴۳۰ نفر از نیروهای متحد خارجی(ناتو) کشته شده‌اند.
همچنین سیاست‌های جنگ طلبانه آمریکا برخی افراد را به طور مستقیم به کام مرگ فرستاد اما برخی دیگر از مردم بی‌گناه نیز به خاطر جنگ‌های تحمیل شده توسط آمریکا دچار کمبود غذا و سوءتغذیه، جان خود را از دست دادند.
کارشناسان بر این باورند که آمریکا در افغانستان و عراق شکست خورده و تنها ثمره جنگ در این کشورها افزایش تروریسم در منطقه بوده است.
آمریکا جهان را به مکانی نا‌امن تبدیل کرده و سیاست‌های جنگ‌طلبانه این کشور جز زیان اقتصادی و مالی چیزی برای مردم دنیا نداشته است.
در همین راستا، پروفسور «کیتهرین» استاد دانشگاه «براون» عنوان می‌کند حضور مجدد آمریکا در عراق و ادامه جنگ در منطقه فقط ضرر و زیان جانی و مالی همچنین ضرر اقتصادی جبران ناپذیر را برای این کشور به دنبال دارد.
 

شناسه خبر : 18861

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =