تغییرنگاه به کردستان دستاورد سفر مقام معظم رهبری به استان بود

سنندج – نماینده ولی فقیه در استان کردستان تغییر نگاه عمومی مردم به کردستان را دستاورد اصلی سفر مقام معظم رهبری به این استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه چهارشنبه و همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان در دیدار با شماری از روحانیون اهل سنت و تشییع استان اظهار داشت: سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان دستاوردهای خوبی به دنبال داشت و باعث توسعه همه جانبه این استان شد.
وی با بیان اينکه برکات و دستاوردها سفر مقام معظم رهبري به کردستان بعد از چندين سال به خوبي قابل مشاهده است، گفت:يکي از مهم‌ترين و تأثيرگذارترين ثمره سفر مقام معظم رهبري به استان، تغيير نگاه‌هايي بود که نسبت به استان کردستان در سطح کشور و حتي جهان وجود داشت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور خود در کردستان، همه نگاه ها به این استان را تغییر دادند و امروز کردستان به برکت حضور معظم له در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست به اهميت وجود روحانيون در استان کردستان براي اگاه سازي اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: هم اکنون هزار و 400 طلبه در استان مشغول به تحصيل هستند که با برنامه ريزي صحيح در جهت افزايش سطح سواد آنها بايد تلاش کنيم.
حجت الاسلام حسینی شاهرودی عنوان کرد: حضور روحانیون در تمامی عرصه ها و تلاش برای ترویج آموزه های دینی و اسلامی باید در دستور کار قرار گرفته و از این ظرفیت مهم به خوبی استفاده شود.
وی همچنین به 24 ساعته شدن پخش برنامه های شبکه کردستان براي اگاه سازي جامعه اشاره کرد و گفت: اين يک مزيت است که استان فرهنگي کردستان در کشور اولين استاني است که به صورت ديجيتالي و 24 ساعته برنامه های شبکه استانی ان پخش می شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: انتظار می رود که همه ادارات و سازمان های دولتی در استان ضمن بهره برداری از ظرفیت های در اختیار خود در راستای توسعه کردستان تلاش و جدیت بیشتری داشته باشند.
رئيس مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور هم در جریان برگزاری این نشست از رسيدگي به مباحث آموزشي، فرهنگي، پژوهشي و امور معيشتي روحانيت و طلاب استان کردستان خبر داد و گفت: اطلاع رساني به روز به روحانيون در راستاي پاسخگويي به نيازهاي جوانان و اقشار مختلف مردم مي تواند نقشي موثري در خنثي کردن توطئه دشمنان ايفاکند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *