خانه / سیاسی / تغییر کاربری بازار تاناکورا/درآمدهای شهرداری سنندج کاهش یافت

تغییر کاربری بازار تاناکورا/درآمدهای شهرداری سنندج کاهش یافت

سنندج- شهردار سنندج با اشاره به تغییر کاربری بازار تاناکورای این شهر، گفت: قرار شده با مشارکت بخش خصوصی بازار تاناکورای شهر سنندج به محل سابق کشتارگاه سنتی انتقال داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری شنبه شب در نشستی دوساعته با اصحاب رسانه استان که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، به سوالات خبرنگاران که در ارتباط با حوزه های مختلف از جمله وضعیت تاناکورا، زمین های قولنامه ای، مبلمان شهری، فضای سبز و غیره مطرح شد، پاسخ داد، و گفت: وضعیت تاناکورا با سد معبر و ساخت و ساز های غیرمجاز بسیار متفاوت است.
وی یکی از برنامه های شهرداری را برخورد با افرادی در محوطه تاناکورا سنندج ذکر کرد و اظهارداشت: این افراد پیاده رو این منطقه را غصب کردند و باید با آنها برخورد شود.
وی عنوان کرد: با مشارکت بخش خصوصی قرار شده تاناکورا تغییر کاربری داده شود و به محل کشتارگاه سابق انتقال داده شود.
پیگیری تعیین تکلیف زمین های قولنامه ای در سنندج
شهردار سنندج یکی از مشکلات اساسی که شهرداری با آن مواجه است را مربوط به زمین های قولنامه ای خواند و بیان کرد: در صورت ساماندهی زمین های قولنامه ای مشکل درآمد شهرداری هم رفع خواهد شد.
فخری ادامه داد: شهرداری کرمانشاه توانسته مشکل زمین های قولنامه ای این شهر را برطرف کند و قرار شده دستورالعمل قانونی آن را هم در اختیار شهرداری سنندج قرار دهد.
وی به کاهش میزان درآمد شهرداری اشاره کرد و گفت: سال گذشته کل درآمد شهرداری سنندج کمتر از میزان حقوق و میزای پرسنل شاغل در این نهاد بوده است و از این لحاظ یکی از کم درآمدترین شهرداری های کشور هستیم.
وی عنوان کرد: در چهارماهه نخست امسال  هم درآمد شهرداری منطقه یک سنندج حتی به اندازه میزان حقوق پرسنل شاغل در این منطقه نبوده است.
یک سوم نیروهای شهرداری سنندج مازاد هستند
شهردار سنندج در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی براینکه چه تعداد نیروی انسانی مازاد برنیاز در شهرداری مشغول به کار هستند، گفت: از دیدگاه کارشناسی خود معتقدم یک سوم نیروی شاغل در این نهاد مازاد هستند.
فخری بیان کرد: سرمایه گذاری هایی هم در ارتباط با احداث مجموعه ورزشی کارتینگ قشلاق گریزه، شهربازی ملت و مجتمع گردشگری، تفریحی صلوات آباد در حال اجرا است.
وی تقاطع غیر هم سطح کوسه هجیج را  از جمله پروژه های عمرانی که در مهرماه امسال به بهره برداری می رسد، ذکر کرد واظهارداشت: پارکینگ طبقاتی هم دارای ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی است که تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.
وی میزان بدهی ادارات و دستگاه های اجرایی استان به شهرداری را حدود ۷۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: برای ۳۰ میلیارد تومان آن اجرائیات صادر شده است.
شهردار سنندج با بیان اینکه مجتمع تجاری بانتا آبیدر سنندج هم بابت عوارض پروانه ساخت خود حدود ۳ میلیارد تومان به شهرداری بدهکار است، عنوان کرد: علاوه بر موارد مذکور تعداد زیادی از پاساژهای سطح شهر هم پایان کار ندارند و بدهکار شهرداری هستند.
فعالیت های فرهنگی در اولویت شهرداری سنندج
فخری به فعالیت های فرهنگی در سنندج اشاره کرد و افزود: در راستای بهره برداری از ظرفیت های بالای فرهنگی در سنندج برنامه ریزی های صورت گرفته است و انتظار می رود که در این مسیر بتوانیم از ظرفیت های در اختیار بهره برداری کنیم.
وی با اشاره به ایجاد پارک مشاهیر در سنندج عنوان کرد: در کنار این مهم قرار است که پارک سپیدار سنندج نیز به محلی برای موسیقی کردی در این شهر تبدیل شود و مقدمات اجرایی کردن این کار هم فراهم شده است.
شهردار سنندج به کاهش درآمدهای شهرداری اشاره کرد و گفت: متاسفانه شمار پروانه های ساختمان در سنندج طی دو سال اخیر کاهش پیدا کرده است و نکته نگران کننده تر کاهش ادامه دار این مهم است.
وی اظهار داشت: در کنار کاهش درآمدها، افزایش هزینه های شهرداری نیز خود باعث بروز مشکلاتی شده است و در همین راستا تقریبا تمامی درآمدهای شهرداری باید صرف پرداخت حقوق پرسنل شهرداری شود و این وضعیت باعث می شود تا امکان سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی شهرداری کاهش پیدا کند.
وی با اشاره به مشکلات و دغدغه های شهرداری سنندج در حوزه های مختلف، گفت: یکی از مشکلات اصلی نبود مدیریت واحد شهری است و این مهم باعث می شود تا هزینه و اعتبارات زیادی هدر برود و به همین دلیل باید در یک اقدام عملی و جدی زمینه برای رفع ایند مشکل فراهم شود.
فخری با اشاره به رسالت خبرنگاران و جایگاه آنها در راستای کمک به تقویت فعالیت های شهرداری، بیان کرد: خبرنگاران می توانند به عنوان همراه و همکار در کنار شهرداری قرار گیرند و انتظار می رود که این مهم مورد توجه قرار گیرد تا شهرداری سنندج نیز بتواند با دغدغه کمتری اهداف و برنامه های کاری خود را دنبال کرده و اجرایی کند.
وی از همکاری اهالی رسانه با شهرداری سنندج تقدیر کرد و گفت: من همواره در مدیریت های قبلی نیز ارتباط خوبی با رسانه ها داشته ام و در همین راستا نیز سعی می کنم تا از این ظرفیت برای توسعه شهر استفاده کنیم.

شناسهٔ خبر: ۳۷۳۳۸۷۵ – یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۸:۲۹

شناسه خبر : 12923

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 14 =