خانه / علمی / تقدیر از معلم مهابادی پس از بازگشت از مرکز تحقیقات هسته ای اروپا

تقدیر از معلم مهابادی پس از بازگشت از مرکز تحقیقات هسته ای اروپا

زریان- مردم و مسئولان شهرستان مهاباد با برگزاری مراسمی از معلم مهابادی پس از بازگشت از مرکز تحقیقات هسته ای اروپا (CERN) تجلیل و قدردانی کردند

به گزارش خبرنگار زریان عصر روز دوشنبه(۱۳مرداد)”سلیمان معروفی” بعد از شرکت در کارگاه های آموزشی ۲۱ روزه فیزیک در ˈسرنˈ (بزرگترین آزمایشگاه فیزیک ذره ای جهان) در کشور سوییس و بازگشت به مهاباد مورد تجلیل و مسئولان و مردم این شهر قرار گرفت.
“سیماند قادری” مدیر آموزش و پرورش مهاباد در مراسم تجلیل از این دبیر موفق اظهار داشت: علم و دانش که رکن اساسی توسعه و پیشرفت جوامع به شمار می رود و نیروی انسانی متخصص، متعهد و دانا از سرمایه های مهم هر جامعه هستند.
وی حضور۲۱روز “سلیمان معروفی” در در مرکز پژوهشهای هسته ای اروپا، بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی دنیا را جلوه کوچکی از توانایی و استعداد معلمان این مرز و بوم دانست.
قادری در ادامه تصریح کرد: وجود پتانسیلها و ظرفیتهای توانمند در شهرستان از امتیازات بارز مهاباد است که   تلاش برای شکوفایی این استعدادها و در اختیار قرار دادن امکانات برای این قشر از وظایف تک تک مسئولین است.
در بخشی دیگر از این مراسم سلیمان معروفی، دبیر نمونه فیزیک شهرستان مهاباد گزارش مختصری از حضور ۲۱ روزه خود در مرکز تحقیقات Cern را ارائه داد و گفت: دانش آموزان مهابادی دارای استعدادهای شگرفی هستند که باید برای شکوفایی آنها آستین ها را بالا بزنیم و با تلاش مضاعف، فضایی آرام و مملو از صمیمیت برایشان فراهم سازیم تا این استعدادهای بالقوه به فعلیت برسد و خود را در عرصه های مختلف جهانی به نمایش بگذارد.
در ادامه این برنامه، “سیدرسول نبوی” عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی– اجتماعی شورای اسلامی شهر مهاباد،   ضمن تقدیر و سپاس از زحمات و تلاشهای علمی سلیمان معروفی به عنوان شهروند نخبه و پژوهشگر، اظهار امیدواری کرد :هرچه بیشتر نخبه ها و شخصیتهای علمی در سطوح مدیریتی و جریانات تصمیم گیر و تصمیم ساز خردو کلان کشورمان، حضور فعال داشته باشند و دولت با استفاده از ظرفیتهای فکری و تجربی نخبگان، مشکلات و مسایل مختلف را حل و فصل نماید.
 این مراسم با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی سطح شهر مهاباد و جمع کثیری از شهروندان این شهر در مجتمع فرهنگی هنری وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد.
بر اساس تفاهمنامه انجمن فیزیک ایران، پژوهشگاه دانش های بنیادی و مرکز تحقیقات هسته ای اروپا هر ساله دو سهمیه از طرف مرکز تحقیقاتی سرن برای اعزام دو نفر دبیر فیزیک به ایران اختصاص داده است که یکی از این سهمیه ها به این دبیر مهابادی و خانم “صدیقه رضاپور” از آموزش و پرورش مشهد تعلق گرفت.
“سلیمان معروفی” دبیر مهابادی دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیک اتمی – مولکولی است و هم اکنون مسوول پژوهشسرای دکتر حسابی مهاباد است.
وی در ۱۳ کنفرانس بین المللی و داخلی فیزیک شرکت کرده و چهار مقاله علمی در مجله رشد آموزش فیزیک ایران از وی به چاپ رسیده است.
تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۵

شناسه خبر : 20649

این خبر رو هم ببینید

کرونای انگلیسی به کردستان رسید

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =