خانه / اجتماعی / تقدیر نماینده مریوان در مجلس از مواضع استاندار کردستان درباره زریوار  

تقدیر نماینده مریوان در مجلس از مواضع استاندار کردستان درباره زریوار  

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ریزبینی امیدوار کننده استاندار کردستان درباره مسائل تهدید کننده حیات دریاچه زریوار قابل تقدیر است و مردم مریوان از این موضع‌گیری بسیار خرسند هستند.
 

امید کریمیان با اشاره به اینکه حیات دریاچه زریوار مریوان در معرض تهدید جدی قرار دارد اظهار کرد: مطالعات و بررسی‌های کارشناسی انجام شده درباره دریاچه زریوار در سال‌های اخیر نشان می‌دهد این سرمایه طبیعی کشور با بحران جدی روبرو بوده و گذر از این بحران نیازمند پیگیری جدی مسئولان و همکاری و همراهی شهروندان است.
وی گفت: بی‌توجهی به وضعیت زریوار و ادامه روند کنونی تهدید حیات آن می‌تواند مرگ این دریاچه را رقم زده و این امر به نوبه خود توسعه استان و بویژه شهرستان مریوان را با خطر مواجه می‌کند.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نبود مدیریت واحد برای حفاظت از دریاچه زریوار یکی از مشکلات عمده‌ای است که باید برای رفع آن برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.
وی گفت: حفرهای چاه‌های غیر مجاز در حریم دریاچه، ورود فاضلاب‌های روستایی به درون دریاچه، ورود پساب کشاورزی و صنعتی، تغییر کاربری اراضی تالاب به زمین کشاورزی، رشد خزنده شهر و بافت‌های مسکونی به سمت دریاچه و از میان بردن نی‌زارها از جمله عواملی هستند که دست به دست هم داده‌اند تا زریوار در مسیر مرگ قرار گیرد.
کریمیان با اشاره به موضع‌گیری استاندار کردستان درباره دریاچه زریوار در آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان افزود: ریزبینی امیدوار کننده استاندار کردستان درباره مسائل تهدید کننده حیات دریاچه زریوار قابل تقدیر است و مردم مریوان از این موضع‌گیری بسیار خرسند هستند.
وی خاطر نشان کرد: در دولت قبل زریوار به نام قطب گردشگری کردستان نام‌گذاری شد و مصوبه دولت در این باره وجود دارد ولی اقدامی عملی برای رسیدگی به وضعیت این دریاچه انجام نشده و مصوبه دولت بر روی کاغذ مانده است.
نماینده مردم مریوان و سروآباد از استاندار کردستان درخواست کرد با بررسی مصوبه یاد شده و اجرایی کردن آن، در صورت فراهم بودن زمینه‌ها به خواسته به‌حق مردم استان کردستان در نجات زریوار جامه عمل بپوشاند.

شناسه خبر : 9753

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =