خانه / سیاسی / تلاش داعش براي جبران شکست “تکريت” و “کرکوک”

تلاش داعش براي جبران شکست “تکريت” و “کرکوک”

ساعت۲۴- حزب اتحاديه‌ ميهني کردستان عراق اعلام کرد که‌ نيروهاي داعش از اغلب مناطق استان کرکوک و تکريت به‌سوي حويجه‌ و قرات عقب‌نشيني کرده‌ و در حال سازمان‌دهي دوباره نيروهاي خود هستند

سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵.
به گزارش «رشاد گلالي» مسئول حزب اتحاديه‌ ميهني کردستان (يکيتي) در مخمور در گفت‌وگويي اختصاصي با «کردپرس» گفت: عناصر داعش پس از شکست در مناطق کرکوک و تکريت به‌ سوي حويجه‌ و قرات عقب‌نشيني کرده‌ و در حال سازمان‌دهي دوباره‌ خود به‌عنوان نيرويي پشتيباني هستند.
 
مسئول شاخه‌ حزب اتحاديه‌ ميهني کردستان (يکيتي) افزود: بخش ديگري از عناصر داعش نيز به‌سوي روستاهاي زورنا، عدله‌، ممد، استير و شندر عليا واقع در بخش باقرن رفته‌ و در حال تجهيز، سازمان‌دهي و تجديد قوا مي‌باشند.
 
به‌ گفته‌ رشاد گلالي، داعش در اين روستاها اقدام به‌ ساختن خانه‌ براي عناصر خودکرده‌ و در حال اسکان نيروهاي خود در مناطقي هستند که‌ ساکنان آن‌ها آواره‌ شده‌ و خالي از سکنه‌ است.
 
وي همچنين گفت که‌ بسياري از نيروهايي که‌ داعش به‌ اين مناطق منتقل کرده،‌ از ساکنين و اهالي اين مناطق نيستند، بلکه‌ به‌منظور ايجاد نيرويي پشتيبان از آن‌ها در هنگام شکست در نبردها استفاده‌ مي‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس

شناسه خبر : 16029

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 12 =