تلاش داعش براي جبران شکست “تکريت” و “کرکوک”

ساعت24- حزب اتحاديه‌ ميهني کردستان عراق اعلام کرد که‌ نيروهاي داعش از اغلب مناطق استان کرکوک و تکريت به‌سوي حويجه‌ و قرات عقب‌نشيني کرده‌ و در حال سازمان‌دهي دوباره نيروهاي خود هستند

سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵.
به گزارش «رشاد گلالي» مسئول حزب اتحاديه‌ ميهني کردستان (يکيتي) در مخمور در گفت‌وگويي اختصاصي با «کردپرس» گفت: عناصر داعش پس از شکست در مناطق کرکوک و تکريت به‌ سوي حويجه‌ و قرات عقب‌نشيني کرده‌ و در حال سازمان‌دهي دوباره‌ خود به‌عنوان نيرويي پشتيباني هستند.
 
مسئول شاخه‌ حزب اتحاديه‌ ميهني کردستان (يکيتي) افزود: بخش ديگري از عناصر داعش نيز به‌سوي روستاهاي زورنا، عدله‌، ممد، استير و شندر عليا واقع در بخش باقرن رفته‌ و در حال تجهيز، سازمان‌دهي و تجديد قوا مي‌باشند.
 
به‌ گفته‌ رشاد گلالي، داعش در اين روستاها اقدام به‌ ساختن خانه‌ براي عناصر خودکرده‌ و در حال اسکان نيروهاي خود در مناطقي هستند که‌ ساکنان آن‌ها آواره‌ شده‌ و خالي از سکنه‌ است.
 
وي همچنين گفت که‌ بسياري از نيروهايي که‌ داعش به‌ اين مناطق منتقل کرده،‌ از ساکنين و اهالي اين مناطق نيستند، بلکه‌ به‌منظور ايجاد نيرويي پشتيبان از آن‌ها در هنگام شکست در نبردها استفاده‌ مي‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *