تلاش دسته جمعی شهروندان یک شهر کردنشین برای بخشش یک قاتل  

آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ تعداد زیادی از اهالی شهر «روانسر» در استان کرمانشاه از خانواده یک مقتول خواستند تا از خون قاتل فرزندشان بگذرند
 

             
  به گزارش زریان به نقل از سایتهای خبری استان کرمانشاه، ظهر پنج شنبه به ۲۵ اردیبهشت، ده‌ها نفر از کسبه، بازاریان، اعضای شورای شهر، فعالان مدنی و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی شهر روانسر پس از حضور بر سر مزار «امید مرادی» در قبرستان این شهر ، با پای پیاده به سمت منزل پدری وی حرکت کردند تا با خانواده‌ عزادار دیدار کنند.
 
  پس از تجمع مردم مقابل منزل پدری امید مرادی، خانواده مقتول از حضار درخواست کردند که هیاتی ۱۰ نفره به نمایندگی از حاضران این گردهمایی برای گفت‌وگو پیرامون این مساله، به منزل آن‌ها بروند.
در این تجمع، «دکتر منوچهری»، نماینده مردم اورامانات با تکرار درخواست مردم شهر از این خانواده و بوسیدن دست پدر مقتول به نمایندگی از مردم شهر روانسر، از خانواده مقتول خواست تا «ع.م» را عفو کنند.
به گفته این شاهد، خانواده مقتول به هیات نمایندگی مردم اعلام کرده‌اند که برای تصمیم گیری در خصوص بخشش قاتل فرزندشان، به زمان نیاز دارند.
در حال حاضر، قاتل در زندان «دیزل آباد» شهر کرمانشاه به سر برده و از سوی دادگاه این استان به جرم قتل به قصاص نفس محکوم شده است.
این تجمع پس از بازگشت نمایندگان مردم و با بدرقه خانواده مقتول به پایان رسید.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *