تلاش لیلا زانا برای ایجاد توافق بین پ.ک.ک و بارزانی

لیلا زانا در دیدار با بارزانی و سران پ.ک.ک، به درخواست اوجالان با آنان در مورد مناطق کردنشین سوریه گفتگو می کند.

لیلا زانا در دیدار با بارزانی و سران پ.ک.ک، به درخواست اوجالان با آنان در مورد مناطق کردنشین سوریه گفتگو می کند.
به نقل از پایگاه خبری تحلیلی دیاربکر،  حزب دموکرات کردستان عراق و سران پ.ک.ک در مورد مناطق کردنشین شمال سوریه به توافقات اولیه ای  دست یافته اند و لیلا زانا نماینده ی دیاربکر در طی دو روز آینده نامه ی اوجالان را برای مسعود بارزانی خواهد برد.
لیلا زانا پس از دیدار با برخی مقامات اربیل به قندیل رفته و با شورای ریاست این حزب دیدار و گفتگو می کند. گفته می شود که مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق،  در اروپا به سر می برد و لیلا زانا نیز در طی دو روز آینده به اروپا سفر خواهد کرد و با بارزانی در خصوص پیشنهادهای اوجالان در خصوص شمال سوریه و نشست موسوم به کنگره ی ملی کُرد، گفتگو خواهد کرد.
در ارتباط با این موضوع دمهات عگید مسؤول روابط خارجی پ.ک.ک به روزنامه ی باس گفت: « خبر توافق حزب دموکرات کردستان عراق  با پ.ک.ک در مورد کنگره ملی کُرد و مناطق کردنشین شمال سوریه درست است و امیدواریم دو طرف به توافقات عمل کنند زیرا در این صورت اتحاد حزب دموکرات کردستان و پ.ک.ک محکم تر خواهد شد. کنگره ملی کُرد و موضوع مناطق کردنشین شمال سوریه یک مساله ملی برای نزدیک کردن ما به یکدیگر است».
کنگره ی ملی کُرد عنوانی برای یک نشست چند جانبه با حضور همه ی احزاب کُرد است کهع تاکنون چندین بار تاریخ برگزاری آن به خاطر بروز اختلفا بین پ.ک.ک و بارزانی به تعویق افتاده است.منبع: خبرگزاری کردپرس

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *