خانه / سیاسی / تلاش نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان برای آزادسازی موصل

تلاش نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان برای آزادسازی موصل

قائم مقام وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان از پیروزی های بزرگ نیروهای پیشمرگ در همه جبهه های جنگ با داعش و تلاش این نیروها برای آزاد سازی موصل خبر داد

انور حاجی عثمان در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: نیروهای پیشمرگ پیروزی های بزرگی در همه جبهه های جنگ با داعش بویژه جبهه کرکوک به دست آورده اند و اکنون کنترل اکثر مناطقی را که در اشغال داعش بوده به دست گرفته اند و درحال پیشروی به سوی موصل برای آزاد سازی آن هستند.
وی در خصوص تحرکات داعش در محور کرکوک و تلاش برای سیطره بر این شهر در چند روز گذشته گفت: داعش به تلاش هایی برای پیشروی به سوی مناطق الحویجه، الرشاد، ابوسیف، وادی النفط و تکریت دست زده که این تلاش ها به دو دلیل برای کاهش فشارها بر نیروهایش در موصل صورت می گیرد. دلیل نخست پیشروی های نیروهای پیشمرگ در جبهه های ربیعه و زومار و دلیل دوم حضور شبه نظامیان شیعه در دوزخورماتو و داقوق و تلاش های این شبه نظامیان برای حمله به نیروهای داعش در منطقه می باشد.
حاجی عثمان در خطراتی که کرکوک و اربیل را تهدید می کند گفت: در کرکوک شمار بسیاری از نیروهای پیشمرگ مستقر هستند و از این شهر دفاع می کنند و اربیل نیز از جبهه های جنگ فاصله دارد و هیچگونه خطری آن را تهدید نمی کند.
وی ضمن اشاره به اینکه در کرکوک و اربیل نیازی به مداخله زمینی خارجی وجود ندارد و نیروهای پیشمرگ قادر به محافظت از این مناطق هستند، افزود: نیروهای پیشمرگ تنها به سلاح های سنگین پیشرفته و خودروهای نظامی نیاز دارند.
وی درباره مشارکت نیروهای پیشمرگ در دفاع از شهر کوبانی در سوریه گفت: آنچه که در خصوص عدم تمایل نیروهای پیشمرگ برای دفاع از کوبانی گفته شده دارای اهداف سیاسی است، چرا که کوبانی، شنگال و جلولاء برای ما یکی هستند و ای کاش کوبانی در مرزهای اقلیم کردستان قرار داشت و ما می توانستیم کمک های بیشتری به اهالی این شهر ارائه دهیم و در کنار آنها درجنگ با داعش شرکت می کردیم.
 
 
کد مطلب: ۷۱۵۱۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۱  |  ساعت: ۹ : ۲۹

شناسه خبر : 17449

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =