تمام راه‌های اصلی کردستان باز و تردد در آنها جریان دارد  

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: تمام راه‌های اصلی، فرعی و شریانی استان باز بوده و تردد در آنها امکان‌پذیر است.
 

محمدصادق وجدی اظهار کرد: محورهای فرعی، اصلی و شریانی استان با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های راهداری و همچنین همکاری بسیار خوب پلیس راه در حال حاضر باز است و فقط تردد در گردنه‌های استان به دلیل لغزندگی با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.
به گفته وی، به منظور جلوگیری از وقوع سانحه رانندگی از تمامی رانندگان می‌خواهیم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و داشتن تجهیزات کامل از این مسیرها عبور کنند.
وجدی اولویت این اداره‌کل بعد از بارش برف را بازگشایی راه‌های اصلی و فرعی استان خواند و گفت: با توجه به اینکه بیش از 85 درصد از بار ترافیکی در استان بر روی محورهای شریانی است، باز کردن راه‌های اصلی و شریانی در اولویت‌ اکیپ‌ها قرار دارد.
به گفته وی، به منظور جلوگیری از بسته‌شدن راه‌های روستایی نیز هر ساله با برگزاری مناقصه‌، نگهداری و بازگشایی راه‌های روستایی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
وی افزود: عملیات بازگشایی راه‌های روستایی نیز در حال انجام است.
وی در ادامه به فعالیت 80 اکیپ، 400 دستگاه ماشین‌آلات در قالب 30 راهدارخانه ثابت و سیار در طرح زمستانه امسال در سطح استان اشاره کرد و گفت: 20 راهدارخانه از این تعداد به صورت ثابت و 10 راهدارخانه نیز به صورت سیار در سطح جاده‌های استان مستقر و به مردم خدمات ارائه می‌کنند.
وجدی در پایان از مردم خواست حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و گفت: متاسفانه بیش از 80 تا 90 درصد از رانندگان در استان نحوه وصل‌ کردن زنجیر چرخ را نمی‌دانند و این مشکل‌ساز است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *