تنش بین احزاب نزدیک به اوجالان وبارزانی: جلوگیری از بازگشت 14 سیاست مدار کُرد سوری  

نیروهای وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک مانع از ورود اعضای حزب نزدیک به بارزانی به شمال سوریه شدند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه ی تلویزیونی Rudaw نیروهای نظامی وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) در مرز سمالکا، به 14 تن از اعضای «حزب دموکرات کردها در سوریه» (PDK-S) اجازه ی بازگشت به شمال سوریه را ندادند و 7 تن از آنان را زندانی کرده و 7 تن دیگر را نیز ناچار کردند که به اربیل بروند. این 14 سیاست مدار کُرد سوری نزدیک به بارزانی، چندی پیش برای شرکت در کنگره ی حزب خود به اربیل رفته بودند اما نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک به آنها اجازه ندادند که دوباره به شهرها و مناطق خود در شمال سوریه بازگردند. این موضوع با واکنش تند حزب جدید التاسیس دموکرات کردهای سوریه روبرو شد.
طی روزهای اخیر تنش و اختلاف بین احزاب کُرد سوری نزدیک به بارزانی و اوجالان یک بار دیگر بالا گرفته است. مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق در گفتگو با اسکای نیوز، حزب اتحاد دموکراتیک را به همدستی با رژیم بشار اسد و تاسیس خودگردانی با تکیه به زور سلاح متهم کرد و صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دموکراتیک نیز بر این باور است که همه ی احزاب اقلیم کردستان عراق حامی کردهای سوریه هستند اما حزب دموکرات کردستان عراق به رهبری بارزانی به منافع کردهای سوری ضربه می ز ند.
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *