توافق العبادی و بارزانی برای آزادسازی موصل

نخست وزیر عراق که امروز (دوشنبه) در میان استقبال رئیس اقلیم کردستان وارد اربیل شد، با این مقام اقلیم کردستان بر سر تشکیل اتاق عملیات مشترک برای آزادسازی موصل به توافق دست یافت.

به ایسنا به نقل از شبکه سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق صبح امروز وارد استان اربیل در اقلیم کردستان شد و به محض ورود با مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق دیدار کرد. در این دیدار دو طرف درباره مهم‌ترین تحولات سیاسی و امنیتی عراق گفت‌وگو کردند.
العبادی در این دیدار در اشاره به غارت و سرقتی که طی عملیات آزادسازی تکریت از سوی تروریست‌های داعش صورت گرفته بود، گفت: دشمنان عراق تلاش کردند که لکه‌ی ننگی را به پیروزی‌ها در تکریت بچسبانند که هدف از این اقدام تحت تاثیر قرار دادن احساسات نیروهای مردمی است که از نیروهای نظامی ما پشتیبانی می‌کنند.
العبادی خاطرنشان کرد: تمامی عراقی‌ها در آزادسازی نینوا شرکت خواهند کرد؛ ساکنان این استان نیز باید بدانند که هیچ گونه منفعت خاصی برای طرفی که در آزادسازی این استان شرکت می‌کند، وجود ندارد.
نخست وزیر عراق گفت که نیروهای پیشمرگ کرد در عملیات پاکسازی نینوا مشارکت خواهند داشت.
وی با بیان این که عراق نیازمند برنامه‌ریزی جهت عملیات آزادسازی نینوا است، تاکید کرد که مطمئن است پیروزی نظامی در نینوا رقم خواهد خورد.
بارزانی نیز تصریح کرد که اقلیم کردستان عراق تمامی امکانات خود را در اختیار دولت مرکزی قرار می‌دهد.
شبکه المیادین نیز گزارش داد که بارزانی و العبادی در این دیدار با تشکیل اتاق عملیات مشترک برای آزادسازی موصل توافق کردند.
وزیر کشور، وزیر دفاع و وزیر مهاجرت عراق و مشاور امنیت ملی عراق نیز در این سفر، العبادی را همراهی کرده‌اند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *