خانه / سیاسی / توافق برای آتش بس جدید ۷۲ساعته/تاکید گروه های مقاومت بر لغو محاصره غزه

توافق برای آتش بس جدید ۷۲ساعته/تاکید گروه های مقاومت بر لغو محاصره غزه

گروه های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش بس جدید ۷۲ ساعته توافق کردند. آتش بس از نیمه شب دیشب برقرار شده است. رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بار دیگر تاکید کرد: هرگونه آتش بس پایدار باید به لغو محاصره غزه بیانجامد

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ – ۰۸:۴۴
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خالد مشعل گفت :هدف نهایی  این است که خواسته‌های مردم فلسطین برقرار شده و حصر غزه برچیده شود. وی  اظهار داشت : ما روی این هدف تاکید داریم. در صورت تعلل یا ادامه تجاوز صهیونیست ها ، گروه های فلسطینی آماده هستند تا در صحنه نبرد و در عرصه سیاسی مقاومت کنند و با تمام احتمالات روبرو شوند.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خالد مشعل گفت :هدف نهایی این است که خواسته‌های مردم فلسطین برقرار شود
قرار است مذاکرات غیر مستقیم گروههای فلسطینی و رژیم صهیونیستی با میانجیگری مصر برای برقراری آتش بس دائم در قاهره ادامه یابد . خواسته‌های اصلی  گروه های مقاومت در این مذاکرات عقب نشینی کامل نظامیان صهیونیست از غزه و لغو کامل محاصره هفت ساله این منطقه است .
عزام الاحمد ، از رهبران کمیته فلسطینی در این باره گفت : ” ما درباره آنچه اعلام شد، موافقت کرده ایم؛ بر اساس محتوای توافقنامه ، اجرای آتش بس را از نیمه شب آغاز می کنیم ؛ و تضمین می دهیم این آتش بس به مدت ۷۲ ساعت به منظور دستیابی به توافقی کامل ، معتبر است؛ توافق کامل ، به آتش بسی دائم و حل همه مشکلات خواهد انجامید.
 ایهاب غِصّین ، سخنگوی حماس هم گفت : ” هیئت فلسطینی درباره پیشنهادی تازه با مصری ها توافق کردند تا آتش بس را ۷۲ ساعت تمدید کنند. البته شروط هیئت فلسطینی این بود که مذاکره های جدی در این ۷۲ ساعت برگزار شود و اینکه هیئت  رژیم صهیونیستی در قاهره حضور پیدا کند . بی تردید هیئت رژیم صهیونیستی می باید در قاهره حضور پیدا کند و همچنین پایبندی جدی به مذاکرات وجود داشته باشد؛  تهاجم رژیم صهیونیستی به پایان برسد و همچنین حقوق فلسطینیان به آنها داده شود. بدون محقق شدن این خواسته ها ، ” مقاومت ادامه خواهد یافت ” و مردم فلسطین از خود در برابر اشغالگران دفاع خواهند کرد .”
در این حال بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد  از برقراری آتش بس موقت  استقبال کرد و از دو طرف خواست به منظور دستیابی به آتش بسی بلند مدت تر تلاش کنند. آتش بس ۷۲ ساعته پیشین در غزه، بدون اینکه توافقی برای تمدید آن صورت گیرد صبح روز جمعه به پایان رسید.اندکی بعد از پایان این آتش بس، رژیم  صهیونیستی حمله به نوار غزه را از سرگرفت و تانک‌های این رژیم در مواضع قبلی خود مستقر شدند.
در فاصله بین این دو آتش بس، جنگنده های رژیم صهیونیستی  بیش از ۱۷۰ بار به غزه حمله کردند که به کشته شدن دست‌کم ۱۹ فلسطینی منجر شد .
 
شهادت ۱۹ فلسطینی در فاصله بین دو آتش بس
گروههای مقاومت نیز  در پاسخ  136 موشک به فلسطین اشغالی  شلیک کردند . رژیم اشغالگر قدس  هفدهم تیر حملات هوایی به نوار غزه را آغاز کرد . حملات ددمنشانه صهیونیستها  تاکنون حدود ۲ هزارفلسطینی را شهید و بیش از ده هزار نفر را زخمی  کرده است .  نوار غزه با ۴۰ کیلومتر طول و ۱۰ کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده  است   در این منطقه یک میلیون و۷۰۰ هزار نفر زندگی می کنند .
 
موفاز: اهدف عملیات ” صخره سخت ” محقق نشد
در این حال ،  وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی اذعان کرد اهداف عملیات «صخره سخت» در نوار غزه محقق نشده است.
 
موفاز: اهدف عملیات ” صخره سخت ” محقق نشد
به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما از قدس اشغالی، شائول موفاز با اذعان به شکست عملیات صخره سخت، از موفقیت مقاومت فلسطین در گرفتار کردن تل آویو در یک جنگ و اختلاف فرسایشی داخلی خبر داد.
موفاز گفت: ” اهداف عملیات ما محقق نشد. باز هم به نقطه ای رسیدیم که حماس و اطرافیانش می خواستند. حماس توانست هدف خود را برای گرفتار کردن اسرائیل در یک جنگ فرسایشی محقق کند . ”
وی افزود: ” واقعیت این است که این روزها اعتماد مردم در سرزمین های اشغالی از ما سلب شده است. باید فکری برای آن کرد. قرار بود عملیات اخیر اعتماد و امنیت را به سرزمین های اشغالی باز گرداند اما به نظر می رسد احساس امنیت در جنوب این سرزمین به طور جدی آسیب دیده است . “

شناسه خبر : 18427

این خبر رو هم ببینید

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات یک گروه وابسته به داعش را پخش کرد/ دستگیرشدگان قصد حمله تروریستی در اربیل را داشتند

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات تلویزیونی یک گروه وابسته به داعش را که قصد داشتند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =