توجه به زمینه‌های منکر و مصادیق معروف در جامعه  

استاندار کردستان گفت: باید به زمینه‌های منکر و مصادیق معروف در جامعه توجه بیشتری شود.
 

عبدالمحمد زاهدی  در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان در سنندج اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر بحثی دائمی است و تا زمانی که انسان وجود داشته باشد، باقی است.
وی تصریح کرد: جدای از عملکرد در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، توجه به تاثیرگذاری برنامه‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
قائم‌مقام ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان افزود: در حوزه احیای امر به معروف و ترویج این فریضه الهی باید از روش‌هایی استفاده کرد که تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
زاهدی تاکید کرد:‌ باید تلاش کنیم زمینه منکر در جامعه از بین برود و بسترهای ترویج امر به معروف با استفاده از روش‌های تاثیرگذار مهیا گردد.
وی با بیان اینکه معماری در کنش و رفتار انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد، گفت: این مهم مورد تایید از نظر روانشناختی و جامعه‌شناسی است.
به گفته قائم‌مقام ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان، جامعه ما در حال گذر است که نه معماری سنتی دارد و نه معماری مدرنی که منطبق بر فرهنگ ما باشد.
زاهدی افزود: باید بر روی معماری سنتی کارهای تخصصی انجام شود که تحقق این مهم تلاش بیشتر مسئولان مرتبط را می‌طلبد.
این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمای بیرونی برخی از ادارات و ساختمان‌ها در استان به سبک سنتی طراحی شده، اما مجموعه داخلی آنها متفاوت است.
وی با بیان اینکه این تفاوت بیرونی و داخلی تاثیر منفی بر عملکرد افراد دارد، گفت: برای جلوگیری از این دوگانگی باید برنامه‌ریزی و اقدامات خاصی از سوی متولیان و فعالان این عرصه صورت بگیرد.
به گفته قائم‌مقام ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان، معماری ساختمان‌ها باید به گونه‌ای باشد که نیاز به نصب دوربین احساس نشود.
زاهدی خاطرنشان کرد: معماری سنتی مانع از ایجاد مشکلات می‌شود و این ضرورت ترویج و گسترش این سبک معماری در جامعه ما را افزایش می‌دهد.
وی تصریح کرد: باید به زمینه‌های منکر و مصادیق معروف توجه بیشتری داشته باشیم تا تاثیرات آن در جامعه نمود پیدا کند.
قائم‌مقام ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان در پایان با تاکید بر اینکه پارک‌ها فضاهای آرامش و امنیت مردم هستند، گفت: باید در اداره و سازماندهی این فضاها به گونه‌ای رفتار شود که ضمن افزایش بیش از پیش حضور مردم، مانع از بروز و ظهور منکرات شد.
 
 

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *