توجه خاص به کردستان در برنامه ششم توسعه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه پنج ساله ششم که در حال تدوین است به صورت خاص به مناطقی چون کردستان توجه خواهیم کرد تا از رشد و آبادانی چشمگیر برخوردار شوند

به نقل از فارس؛ علی لاریجانی ظهر امروز در کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد، اظهار کرد: باید زمینه‌های لازم برای توسعه در استان کردستان فراهم شود.
 
وی با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری ویژه برای این استان، گفت: این موضوع برای زدودن محرومیت از چهره کردستان ضروری است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اذعان به نرخ بالای بیکاری در کردستان، تصریح کرد: لازم است با تولید بیش‌تر در حوزه‌های صنعت و توریسم و نیز کشاورزی و دامداری، زمینه حضور جوانان را فراهم آوریم.
 
لاریجانی از تشکیل کمیته‌ای در مجلس برای بررسی پیش‌نهاد فعالان اقتصادی خبر داد و افزود: چنانچه قوانینی نیازمند تغییر و یا بازنگری باشند و یا در اجرا مشکلاتی وجود داشته باشد آنها را حل و فصل می‌کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه با همکاری نمایندگان مردم این استان، مشکلات را پیگیری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: معتقدیم در سایه امنیت موجود در کردستان باید به سرعت امنیت این استان رقم بخورد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی، هم مرزی با کشور عراق و وجود مراودات با منطقه اقلیم را مزیتی برای کردستان عنوان کرد و افزود: باید این مراودات توسعه یابد و در نهایت منجر به صادرات شود.
 
لاریجانی، مهم‌ترین مسئله را برای کردستان، توجه یکدل و هم‌صدای مسئولان استان به مسائل اقتصادی عنوان کرد و گفت: لازم است زمینه‌های ایجاد شغل فراهم شود.
 
وی از حمایت مجلس از این رویکرد خبر داد و افزود: در برنامه پنج ساله ششم که در حال تدوین است به صورت خاص به این مناطق توجه خواهیم کرد تا از رشد و آبادانی چشمگیر برخوردار شوند.
 
 
28 ارديبهشت 94

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *