خانه / اجتماعی / توجه خاص به کردستان در برنامه ششم توسعه

توجه خاص به کردستان در برنامه ششم توسعه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه پنج ساله ششم که در حال تدوین است به صورت خاص به مناطقی چون کردستان توجه خواهیم کرد تا از رشد و آبادانی چشمگیر برخوردار شوند

به نقل از فارس؛ علی لاریجانی ظهر امروز در کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد، اظهار کرد: باید زمینه‌های لازم برای توسعه در استان کردستان فراهم شود.
 
وی با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری ویژه برای این استان، گفت: این موضوع برای زدودن محرومیت از چهره کردستان ضروری است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اذعان به نرخ بالای بیکاری در کردستان، تصریح کرد: لازم است با تولید بیش‌تر در حوزه‌های صنعت و توریسم و نیز کشاورزی و دامداری، زمینه حضور جوانان را فراهم آوریم.
 
لاریجانی از تشکیل کمیته‌ای در مجلس برای بررسی پیش‌نهاد فعالان اقتصادی خبر داد و افزود: چنانچه قوانینی نیازمند تغییر و یا بازنگری باشند و یا در اجرا مشکلاتی وجود داشته باشد آنها را حل و فصل می‌کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه با همکاری نمایندگان مردم این استان، مشکلات را پیگیری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: معتقدیم در سایه امنیت موجود در کردستان باید به سرعت امنیت این استان رقم بخورد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی، هم مرزی با کشور عراق و وجود مراودات با منطقه اقلیم را مزیتی برای کردستان عنوان کرد و افزود: باید این مراودات توسعه یابد و در نهایت منجر به صادرات شود.
 
لاریجانی، مهم‌ترین مسئله را برای کردستان، توجه یکدل و هم‌صدای مسئولان استان به مسائل اقتصادی عنوان کرد و گفت: لازم است زمینه‌های ایجاد شغل فراهم شود.
 
وی از حمایت مجلس از این رویکرد خبر داد و افزود: در برنامه پنج ساله ششم که در حال تدوین است به صورت خاص به این مناطق توجه خواهیم کرد تا از رشد و آبادانی چشمگیر برخوردار شوند.
 
 
۲۸ ارديبهشت ۹۴

شناسه خبر : 7679

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =