خانه / فرهنگی / توزيع کتاب های اهل سنت در کتابخانه های عمومی کردستان/اجراي عمومي نمايش “بزدلها رويا ندارند”  

توزيع کتاب های اهل سنت در کتابخانه های عمومی کردستان/اجراي عمومي نمايش “بزدلها رويا ندارند”  

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از خریداری و توزیع دومین مجموعه کتاب های اهل سنت در کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
 

اسماعیل احمدی اظهار داشت: این مجموعه کتاب از ناشران کتاب های اهل سنت در کشور خریداری شده و هم اکنون در کتابخانه ها در دسترس عمومی قراردارد.
وی با بیان اینکه مجموعه کتاب های خریداری شده در ۱۵ عنوان متنوع است، اظهار داشت: کتاب های مذکور مربوط به انتشارات هاي از جمله شیخ الاسلام احمد جام، حافظ ابرو، کردستان، احسان، رایحه عترت، پرتو بیان، توکلی و تافگه است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان عنوان کرد: آیین زندگی، گنج نامه خواجه عبدالله انصاری، خانه ای براساس تقوا، راهنمای حج و مفرده، آداب زندگی زناشویی در پرتو قرآن و سنت، تصویری جامع از ازدواج در اسلام و علی (ع) از دیدگاه اهل سنت برخی از عناوین کتاب های مذکور است که در کتابخانه ها توزیع شده است.
احمدی بیان کرد: همچنین در این مجموعه، کتاب های دیگری با عناوین روش نماز بانوان، هزار و یک نکته طلایی، ترتیل قرآن با تجوید آسان، چشم چرانی و علاج آن در پرتو شریعت، آیین زندگی در پرتو کتاب و سنت، خرده ی مینا و طلاق خانمانسوز وجود دارد. 
وی گفت: از خرداد ماه سال جاری تاکنون این دومین بار است که کتابخانه های عمومی استان کردستان اقدام به خرید کتاب از ناشران کتاب های اهل سنت کرده است.
احمدی توجه به نیازهای مخاطبان را از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی ذکر کرد و افزود: این اقدام سبب حضور بیشتر عموم در کتابخانه های عمومی و همچنین ارتقای شاخص سرانه مطالعه می شود.
نمايش “بزدل ها رويا ندارند” در سنندج اجرا مي شود
بیستمین کارگردانی فریدون حامدی با نمایش “بُزدلها رؤیا ندارند” با همکاری ومشارکت حوزه هنری استان کردستان، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، انجمن نمایش سنندج و گروه تئاتر تجربه در سنندج کلید می خورد.
بر اساس اطلاع رساني صورت گرفته از روز ۲۶ دی ماه ۹۲ تا پنجم بهمن ماه ۹۲ نمایش “بُزدلها رؤیا ندارند” به کارگردانی هنرمند توانمند عرصه نمایش کردستان فریدون حامدی در محل مجتمع فرهنگی وهنری فجر سنندج هر روز از ساعت ۱۷  به روی صحنه می رود.
در این نمایش که به نویسندگی هیمن حیدری می باشد هنرمندان توانمند عرصه بازیگری تئاتر استان كردستان از جمله افشین خدری، زهرا محمدی، کژوان محمدی، برهان حیدری، کاوان سالم، سجاد عسکری، پریسا قلی پور، فریدون حامدی به عنوان بازیگر با کارگردان نمایش همکاری مي كنند.
از دیگر عوامل این نمایش  می توان به شعله عزیزی به عنوان طراح لباس و گریم، فواد حامدی و مُنا ابریان طراح آفیش و بروشور، مهران مُکاری طراح نوراشاره كرد.
 
 

شناسه خبر : 5185

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =